Modyfikacja multilinii w ZWCAD+


twizer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można wprowadzić w programie możliwość edycji multilinii analogicznie jak było w starszej wersji programu.

Przy okazji druga sprawa:

Podczas selekcji oknem obiektu (od lewej do prawej) powinny być wybierane tylko obiekty,  które mieszczą się w całości wewnątrz prostokąta, a program "łapie" też wymiarowanie obiektu jeżeli choć jeden uchwyt znajdzie się wewnątrz okna zaznaczenia.

Która ze zmiennych systemowych jest za to odpowiedzialna?

 

post-306-0-09635400-1386068876_thumb.jpg

post-306-0-77221600-1386068887_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skontaktujemy się z producentem programu w sprawie edycji multilinii w takim zakresie jak to było we wcześniejszych wersjach.

Jeśli chodzi o wybór oknem, to u mnie się to nie potwierdziło. Zaznaczenie z lewej do prawej możliwe jest tylko po zaznczeniu obiektu w całości. Proszę o sprawdzenie kompilacji programu przez wpisanie vernum w pasku poleceń. Najnowsza dostępna wersja jest z dnia 25.10.2013r.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszą wersję VERNUM = "2013.10.25(17150)" Angielską

Po kolejnym sprawdzeniu:

u mnie działa to w taki sposób :

że jak najpierw podam komendę np "copy"  a potem oknem zaznaczę obiekty to faktycznie jest OK

ale jak oknem zaznaczę najpierw obiekt , a potem wpiszę komendę copy to jest kopiowany obiekt a przy okazji wszystkie wymiary których choć jeden punkt charakterystyczny znajdował się wewnątrz okna. Chociaż same wymiary nie są podświetlane jako zaznaczone

Przy pisaniu tej odpowiedzi zauważyłem, że błąd występuje w plikach które były utworzone w ZWCAD 2011 a takich mam 99,9% ;(

jak zapisałem część rysunku na dysk (wblock) dla podpięcia pod post to stwierdziłem, że tam zaznaczanie jest prawidłowe.

Czyżby coś siedziało w samym pliku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu przesyłam plik

Proszę sprawdzić:

1.Przy widoczności wszystkich obiektów na ekranie selekcja jest prawidłowa.

2.Proszę powiększyć tak obraz by wymiar pionowy prawy znalazł się w całości poza ekranem

   następnie  podać komendę copy i zaznaczyć np oknem tylko żółty kwadrat,  wykonać kopiowanie,

  po wyświetleniu całości okaże się, że został skopiowany kwadrat wraz wymiarem

Problem się nasila u mnie przy dużych rysunkach gdzie mam sporo wymiarowania, kopiując na dużym powiększeniu łapane są wszystkie możliwe wymiary  

Pozdrawiam

 

 

1 -P.dwg

Edytowane przez twizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję bardzo za szczegółowy opis. Jest to dosyć szczególny przypadek, ale faktycznie, jeśli wymiar jest powiązany z obiektem i znajduje się w całości poza obszarem widocznym (odsunięty początek linii pomocniczych), to jest zaznaczany także ten element. Informację przekażemy do producenta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.