ZWCAD 2009 BETA


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja 2009 instaluje się w osobnym katalogu.

Nowa wersja programu nie zakłóci więc działania starszych.

:idea: Proszę pamiętać tylko o tym, aby przed instalacją programu wyciągnąć klucz sprzętowy.

Razem z programem instaluje się sterownik do klucza USB. Jeśli klucz jest w komputerze, sterownik może nie zainstalować się poprawnie.

Po instalacji proszę uruchomić ponownie komputer, i następnie włożyć klucz.

Jeśli usuwamy starszą wersję programu np. 2007, to usunięty zostanie także sterownik do klucza.

Tak więc, jeśli zamierzamy usunąć stary program i zainstalować nowy, to lepiej jest usunąć stary i zainstalować nowy (odwrotna kolejność spowoduje usunięcie sterownika klucza)

:idea: Przed odinstalowywaniem programu proszę także wyciągnąć klucz z komputera.

Jeśli sterownik do klucza się odinstalował, to można go zainstalować także ręcznie.

Proszę wyciągnąć klucz z komputera i wejść w menu START-->ZWCAD 200x --> Sterownik do klucza. Wywołany program przeinstaluje sterownik.

:idea: Proszę pamiętać o usunięciu klucza przed wywołaniem tego programu.

Postaram się do środy opracować opis przeniesienia ustawień z 2008 do 2009.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ZWCAD 2009 rozpoznaje klucz sprzętowy, natomiast kod licencyjny jest inny niż do wersji 2008.

Wersja pełna będzie prawdopodobnie dostępna w lutym 2009 roku.

Odnośnie przeniesienia ustawień z wersji 2008 :arrow: 2009.

1. Paski ikon i menu.

Proszę zobaczyć na film ilustrujący eksport pasków ikon w 2008 i import do 2009.

Eksport menu można wykonać podobnie, jednak proszę zwrócić uwagę na mały szczegół.

Jeśli importujemy menu lub ikonki to należy rozwinąć przycisk OPEN (jak w filmie) i wybrać APPEND TO, co oznacza dołączenie do już istniejących.

Jeśli wybierzemy od razu OPEN to istniejące paski ikon i lub menu zostanie WYŁĄCZONE.

http://www.projektuje.net/filmy/tworzenie_wlasnych_ikon_i_eksport_zwcad.html

2. Aliasy (skróty).

Stosunkowo łatwo wyeksportować aliasy do pliku (podobnie jak menu czy paski ikon).

Gorzej natomiast jest z usunięciem istniejących.

Można to wykonać z poziomu ZWCADa, ale trzeba klikać pojedynczo wszystkie skróty.

Do czasu wyjścia wersji oficjalnej postaramy się usunąć tą niedogodność.

Teraz można to wykonać ręcznie, ponieważ wszystkie aliasy zapisują się w rejestrach.

Wystarczy tylko usunąć odpowiedni klucz.

Poniżej zamieszczam film.

UWAGA.

Na filmie wykorzystano edytor rejestru systemu Windows regedit.

Nieprawidłowe użycie tego programu może całkowicie uszkodzić system operacyjny.

http://www.projektuje.net/filmy/zwcad_skroty_klawiaturowe.html

Oto link do pliku Aliasy-2009.reg pokazanego na filmie.

http://www.projektuje.net/filmy/Aliasy-2009.reg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W poprzednim poście pisałem że ZWCAD otwiera mi się bez moich ustawień (ikony, menu,, wybór) trochę mnie to denerwuje, że za każdym otworzeniem muszę to ustawiać wszystko ustawiać. Czy można jakoś zapisać moje ustawienia do profilu podstawowego.

Wysłałem mailem do Pana prośbę o utworzenie jednego pliku i wysłanie go pocztą.

Opis jest w mailu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam kłopot, ponieważ nie wszystkie funkcje w 2009 działają jak w 2008 (np. plot) chciałem korzystać z obu wersji.

Jednak obie wersje zakłócają działanie jeżeli chodzi o ikony. Jeżeli coś zmienię w 2009 rozwalają się moje ustawienia w 2008 i muszę mozolnie wszystko zmieniać.

Jeżeli zmienię coś w 2008 to przy otwarciu 2009 są zapytania czy zaktualizować coś tam.. dwa razy nie załatwia sprawę.

Programy są zainstalowane w osobnych katalogach, menu wczytywane również w osobnych katalogach.

Wychodzi że oba programy odwołują się do tych samych plików pewnie gdzieś w rejestrze.

Czy można to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem profil w 2008 i teraz jak się otwiera to ma tylko menu ZWCADA, żeby się w czytały ikony i inne menu muszę aktywować ten profil. Profil zapisałem nie katalogu ZWCADA. Już tak kiedyś było, ale się naprawiło nie wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.