Ustawienie wydruku


twizer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas ustawiania wydruków w ZWCAD+ 2014 program uparcie pomniejsza ustawiane formaty papieru typu "oversize"  o margines, w moim przypadku o 3,2mm. W wersji ZWCAD 2011 funkcja działała prawidłowo tzn standardowo margines wynosił 0. Czy można wyeliminować tę niedogodność.

Próbowałem przez modyfikację standardowych formatów papieru w sterowniku Pc5,  ale trzeba wykonać to dla każdej formatki osobno.

 

ZWCAD+ 2014 Pro EN ver. 2013.09.03(15493) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę sprawdzić w oknie drukowania (Ctrl+P) na odsunięcie wydruku. Program uwzględnia obszar drukowania. W przypadku ustawienia odsuniecia na 0, powinno być bez obramowania.

Pozdrawiam

Niestety to nie pomaga, już próbowałem różnych wariantów, przy ustawieniu przesunięcia np na X=0 i Y=0 to w podglądzie wydruku pojawiają cie czerwone kreski sygnalizujące że rysunek znajduje się poza obszarem drukowania. Wygląda na to, że do sterownika jest wprowadzana standardowa wartość marginesu = 0,12 cala.

 

W starej niezakodowanej wersji sterownika wyglądało to np. tak:

paper_name=Oversize: ISO A3
paper_size_x=297.095333
paper_size_y=420.116000
actual_printable_bounds_llx=0.000000
actual_printable_bounds_lly=0.169333
actual_printable_bounds_urx=296.926000
actual_printable_bounds_ury=420.116000
physical_offsetx=0.000000
physical_offsety=0.000000
 
W plusie niestety nie mogę podejrzeć bo plik jest kompresowany, ale właśnie podejrzewam że są tam wpisywane inne wartości niż 0
Tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Korzystam z drukarki HP DesigJet 70, ale nie w rodzaju drukarki leży problem.

Opcja "Oversize" ma za zadanie umożliwić wydruk na całym możliwym sprzetowo obszarze papieru, czyli w domyśle bez marginesów programowych.

O ile jeszcze w starszej wersji programu margines programowy był ustawiony na 0, to w ZwCad+ programiści ustawili wartość marginesu na wartość ok. 3mm, tylko po co ?!.

Załaczam dwa obrazki ustawień drukarki w dwu wersjach ZWCADA proszę zwrócić uwagę na wartości LR i PrintableArea.

Dla mnie jest to błedne rozwiązanie. Powoduje koneczność ręcznej korekty, którą trzeba wykonać dla każdego formatu osobno. Chyba że istnieje jakaś zmienna systemowa, gdzie można ustawić margines 0.

 

PS. Długo czekałem na możliwość wyboru w opcjach wydruku uaktywnienia przełacznika /graphics/merge control (merge/overwrite lines)

A tu jak nie kijem go to pałką ;-).

Zastanawiam się też nad możliwością jednoczesnego wyboru (zaznaczenie opcji) "Plot object lineweights" i "Plot with plot styles" czy nie ma tu sprzeczności programowej.

 

Pozdrawiam

 

    

 

 

 

 

post-306-0-89635600-1381246652_thumb.jpg

post-306-0-00388900-1381246664_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.