Rastry w ZWCAD+ 2014


wojwe

Recommended Posts

Witam,

Ja ponownie ws wstawiania obrazów rastrowych. Nada ZWCAD+ 2014 wstawia odnośniki rastrowe - tu gównie chodzi o mapy w formacie tif - "jak chce". Nie czyta prawidłowo rozmiaru obrazów, tzn. niektóre prawidłowo a inne nie. Pisałem o tym na etapie ZWCAD+ 2012 i nic się nie zmieniło. Trochę szkoda, bo ogólnie silnik rastrów prezentuje się b. dobrze. Zmuszony jestem wstawiać rastry w "starej" 12-tce (chyba, że muszę obraz skalibrować to robię to w 14-tce)  i tak przygotowany plik ponownie otwieram w "plusie" 2014.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam

@wojwe

W przypadku obrazów tiff, faktycznie obraz wstawiany jest w skali jednostkowej. Natomiast w przypadku wstawiania obrazów jpg, problem powinien być już rozwiązany. Z tego co sprawdzałem, rozdzielczość jest prawidłowo rozpoznawana.

Pozdrawiam

Witam,

Dziękuję za informacje.

Mam pytanie, czy ZWSOFT planuje w funkcji rectang możliwość rozciągania prostokąta po długości lub wysokości za pomocą dodatkowego uchwytu w punkcie symetrii boku a w poleceniu pline dodawanie lub usuwanie wierzchołków za pomocą menu wyświetlanego po najechaniu kursorem na jeden z wierzchołków.? Tak jak to ma AUTCAD.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Mam taki problem. Gdy wstawiam gotowy obiekt OLE typu PDF, JPG, to po wstawieniu widać tylko biały kwadrat lub prostokąt. Obiekty z worda, excela czy mathcada wstawiają się dobrze. Zmiana ustawień OLESTARTUP, OLEFRAME, OLEHIDE, OLEQUALITY nic nie dają.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Przesyłam zrzut ekranu.

Rysunek wykonany w ZWCAD, Białe pola to ten sam rysunek, wcześniej wydrukowany do PDF, wstawiony jako "Utwórz z liku i opcją "Połącz"  (ten cały biały) oraz  opcjami "Połącz" i "Wyświetl jako ikonę". Nie wiem co robię źle. Do obsługi PDF mam Foxit Reader.

Pozdrawiam

post-99-0-05574100-1380722629_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.