Rastry w ZWCAD+ 2014


wojwe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja ponownie ws wstawiania obrazów rastrowych. Nada ZWCAD+ 2014 wstawia odnośniki rastrowe - tu gównie chodzi o mapy w formacie tif - "jak chce". Nie czyta prawidłowo rozmiaru obrazów, tzn. niektóre prawidłowo a inne nie. Pisałem o tym na etapie ZWCAD+ 2012 i nic się nie zmieniło. Trochę szkoda, bo ogólnie silnik rastrów prezentuje się b. dobrze. Zmuszony jestem wstawiać rastry w "starej" 12-tce (chyba, że muszę obraz skalibrować to robię to w 14-tce)  i tak przygotowany plik ponownie otwieram w "plusie" 2014.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@wojwe

W przypadku obrazów tiff, faktycznie obraz wstawiany jest w skali jednostkowej. Natomiast w przypadku wstawiania obrazów jpg, problem powinien być już rozwiązany. Z tego co sprawdzałem, rozdzielczość jest prawidłowo rozpoznawana.

Pozdrawiam

Witam,

Dziękuję za informacje.

Mam pytanie, czy ZWSOFT planuje w funkcji rectang możliwość rozciągania prostokąta po długości lub wysokości za pomocą dodatkowego uchwytu w punkcie symetrii boku a w poleceniu pline dodawanie lub usuwanie wierzchołków za pomocą menu wyświetlanego po najechaniu kursorem na jeden z wierzchołków.? Tak jak to ma AUTCAD.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przesyłam zrzut ekranu.

Rysunek wykonany w ZWCAD, Białe pola to ten sam rysunek, wcześniej wydrukowany do PDF, wstawiony jako "Utwórz z liku i opcją "Połącz"  (ten cały biały) oraz  opcjami "Połącz" i "Wyświetl jako ikonę". Nie wiem co robię źle. Do obsługi PDF mam Foxit Reader.

Pozdrawiam

post-99-0-05574100-1380722629_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.