B. powolne przełączanie pomiędzy layoutami


lipas70

Recommended Posts

Witam.

Tak naprawdę dziś zacząłem testować wersję "+". Z tego co na gorąco zauważyłem, przełączanie pomiędzy layoutami działa kilkukrotnie wolniej niż w wersji 2012. Przy każdym przełączeniu pomiędzy trzeba czekać nawet 10s i więcej. W 2012 pierwsze załadowanie trwa parę sekund, a potem już bez żadnych opóźnień. Często pracuję na layoutach z racji skomplikowanych i sporych projektów i takie działanie wersji "+" totalnie mnie zniechęca.

Może jest jakieś wyjaśnienie tego faktu.

I jeszcze jedno. Czy znikła gdzieś funkcja (ikona) ukrycia ramki rastra ?

Link to comment
Share on other sites

Witam

Funkcja ramki rastra jest dostępna i można ją włączyć przez wpisanie w pasku poleceń _imageframe lub w polskiej wersji językowej ramkaobr. W interfejsie wstążkowym, ikona jest dostepna w menu Wstaw.

 

Pozdrawiam

post-325-0-13347600-1369377713_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Witam,

W ZWCAD+ obecnie są dwa stany ustawienia ramki on i off. Wcześniej, w ZWCAD2012, były 3 stany 0,1,2 (wyłączona, włączona  i drukowana , włączona i niedrukowana). Czy ta funkcjonalność zostanie przywrócona?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No tak. Ale jakoś nikt nie zaczepia tematu wydajności przełączania się pomiędzy layoutami i w ogóle koszmarnej obecnie pracy z ich użyciem. Ramka rastrów to poboczny, mało istotny temat.

Czy ten problem wydajności jest znany i czy będzie poprawiony ? Stan obecny jest nie do przyjęcia, zwłaszcza, że w starszej wersji działało super. Nawet AutoCad się przy tym wykładał.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Obecnie trwają prace nad szybkim przełączaniem pomiędzy arkuszami. Informacja o tym była już przekazywana do producenta. Jaką posiada Pan wersję (datę kompilacji) i czy może przesłać Pan przykładowy plik?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.