drukowanie po warstwach


sth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytan

1 Czy w ZWCAD 2008i mozna drukowac ze stylami po warstwach (stb) ? Pliki które mam zapisane po warstwach otwarte w ZWCAD są po kolorach.

2 Nie moge otworzyć pliku styl wydruku np. „zwcad.stb”- system (XP) nie znajduje aplikacji do otwarcia.

3 przy próbie konwertowania pliku z ctb na stb program wyrzuca komunikat

"Zwcad-Color.stb does not contain a color mapping table and cannot be used to convert drawings. Select a different named print style table" Jak już skopiowalem plik z Acada to program wykonała comende „convertpstyles” ale nie ma efektu . Warstwy nadal są po kolorach

Prosze o pomoc

Mam wszytkie pliki (wykonane w ACAD 2005) po warstwach - ustawianie od nowa grubosci to praca na kilka dni (to sa duze projekty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W ZWCAD można drukować ze stylami STB, jednak z tego co wiem, nie można użyć stylu z Acada.

Aby utworzyć styl STB, można użyć polecenia convertctb i wskazać styl CTB do konwersji, jak również utworzyć nowy.

Zmiany stylu STB można wykonać tylko w ZWCADzie, w oknie drukowania.

Polecenie convertpstyles przełącza tylko rysunek do pracy pomiędzy stylami STB i CTB.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem film odnośnie zamiany stylów wydruku.

http://projektuje.net/filmy/style-wydruku.html

Na filmie można zobaczyć użycie komend:

- convertctb :arrow: konwersja stylu CTB na STB. Polecenie wykonuje tylko konwersję stylu drukowania (chodzi o fizyczny plik na dysku). Po jej użyciu rysunek będzie dalej używał stylu CTB, jednak utworzony zostanie nowy plik z rozszerzeniem STB.

- convertpstyles :arrow: zmienia styl wydruku pomiędzy STB i CTB. Inaczej mówiąc po jej użyciu będziemy mogli wybrać w oknie drukowania tylko style STB, lub tylko CTB.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.