Przesuwanie, kopiowanie modelu w KOMPAS-3D—LT-V10-


Ludwik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w wersji LT, raczej ciężko będzie to zrobić.

W zasadzie mam 2 pomysły:

1. Poprzez bryłę bazową. Niestety funkcja ta wstawia jeden plik do drugiego, ale tylko w oryginalnych współrzędnych. Tak więc dla 5 wystąpień trzeba stworzyć 5 plików, a w każdym pliku byłoby gniazdko w innej pozycji. Czyli zakładamy plik z gniazdkiem, gniazdko opieramy najlepiej na płaszczyznach dodatkowych, których odległości możemy zwiększać później. Po utworzeniu 1 pliku dajemy zapisz jako, i nowym pliku zmieniamy położenie gniazdka.

2. Można to zrobić szykiem np. po ścieżce, lub prostokątnym, ale gniazdko musiałoby być połączone z listwą (suma logiczna).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Kopiowanie za pomocą szyku nie za bardzo mi wychodzi. Nie wszystkie elementy są kopiowane. Prawdopodobnie trzeba utworzyć grupę ale nie wiem jak.

Natomiast wstawianie pliku do bryły bazowej już lepiej wygląda. W związku z tym mam pytanie, czy muszę kolejny detal od nowa narysować w innym miejscu w stosunku do oryginalnych współrzędnych? Czy da się wykorzystać już narysowany detal i jakoś go przesunąć w stosunku do oryginalnych współrzędnych i następnie wstawić do bryły bazowej. Jeśli tak to proszę o pomoc.

Oczywiście problem ten dotyczy programu KOMPAS-3D LT.

Dołączam moje wypociny z jednego i drugiego sposobu.

Pozdrawiam

Ludwik

Część 18.m3d

Część 17_.m3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W załączeniu przesyłam przykładowy plik w którym jest model.

Szkice są umieszczone na ruchomych płaszczyznach. Klikając w płaszczyznę, można ją przesuwać, a model podąży za płaszczyzną.

Proszę spojrzeć na film.

Czyli wystarczy zrobić 1 model, a kolejne poprzez funkcje "Zapisz jako".

Pozdrawiam

Przesuwanie-bryl-LT.avi

przesuwanie-elementow.m3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie