powolne "uchwyty"


Wojtek

Recommended Posts

Witam.

Ściągnąłem do przetestowania zwcada 2008, wziąłem sobie z roboty jeden rysunek do obróbki i od razu problem - przy wymiarowaniu (zapewne i przy innych operacjach) punkty charakterystyczne (uchwyty) pojawiają się z dużym opóźnieniem. Jeżeli wybiorę punkt przez shift+PPM i kliknę w odpowiednim miejscu to punkt zostanie złapany, ale wskaźnik graficzny (żółty kwadrat, trójkąt itd) się nie pojawia.

Im większy rysunek tym gorzej - na niedużych wszystko płynnie, po kilkakrotnym skopiowaniu całości zaczyna się ww objaw.

...

Sprawdziłem na innym programie na bazie intellicada i nie ma takiego efektu, więc to specyficzny problem zwcada i mojego komputera...

Link to comment
Share on other sites

vernum to "2008.05.27(5784)". Wersja "trial" pobrana ze strony.

Zmieniłem sterowniki karty graficznej i nic - po kilkakrotnym skopiowaniu arkusza A4 (ok 1500 elementów - tekst i kreski) znaczniki punktów charakterystycznych przestają się pojawiać...

Link to comment
Share on other sites

Witam,

dziękuję za przesłanie pliku.

Przetestowałem plik, nie zauważyłem jednak, aby uchwyty się nie wyświetlały, natomiast przy ponad 100 powieleniach arkusza (około 140 000 obiektów) miejscami wydłużył się czas znajdowania punktów charakterystycznych do 0,5÷1 sekundy. Szczególnie po przesunięciu widoku.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.