Przy kopiowaniu między plikami blok / kształt rozjeżdża się [Rozwiązany]


Rekomendowane odpowiedzi

Często przenoszę na gotowe projekty bloki urządzeń i natknąłem się na następujący problem. Dostałem całą serię plików z blokami urządzeń w przekroju, które jak kopiuje do innych plików (projektów budynków) zupełnie się rozjeżdżają. Próbowałem kopiować zaznaczenie całego urządzenia i wklejać je tak jak jest, lub jako blok i w każdym wypadku efekt jest taki sam.

Wszystko się przenosi ale niektóre części są w przesunięte (samochód, słupek, brama i wolne miejsce dla bramy). 

najpierw:

image.png.4351edcfde3835a870b64e932ff223ae.png

po przeniesieniu:

image.png.0354f9ee834a7536bbe101ae99d4eee5.png

 

co wiecej nawet jak w nowym pliku poskładam te elementy, które odjechały we właściwe miejsce to widzę, że ten czerwony samochód jest trochę większy niż był - a w każdym razie nie pasuje na swoje miejsce. 

przed:

image.png.8cf9008b9257afc26cce6aaa454a4995.png

po:

image.png.a7c08c5ed4f52ca156068d86cb4e4dbc.png

 

zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. nie wiem czy to problem związany z tym, że używam ZW CAD a nie AUTOCAD. czy problemem jest zle przygotowany oryginalny plik z blokiem urządzenia. nie wiem nawet jak się za to zabrać żeby to rozgryźć. z góry dzięki za pomoc. W załączeniu też jeden z bloków z przekrojem. 

 

6200+_200_370_M_T.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jeden samochód ma obrót 359 stopni. Przy kopiowaniu obiektów do innych rysunków, proszę sprawdzić czy bloki o tej samej nazwie już nie występują w rysunku do którego kopiujemy. Warto sprawdzić kopiowanie do pustego pliku, ewentualnie przed kopiowaniem można rozbić blok albo zmienić jego nazwę przez _RENAME.

2024-04-24 09_35_42.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki! widzę, że oryginalny blok składa się z już gotowych elementów, które mają swoje nazwy. po zmianie tych nazw na inne wszystko przenosi się bez żadnych przesunięć. nie wiem dlaczego tak to działa ale działa :)

na pusty rysunek blok przenosi sie bez problemu bez żadnych zmian nazwy. 

domyślam się, ze problem pojawia się kiedy na nowy rysunek przenoszę 2 lub wiecej urządzeń o różnych wymiarach to wtedy pojawia się konflikt bo w tych blokach są tak samo ponazywane elementy. i wtedy te kolejne bloki się rozjezdzaja. 

nie wiem czy jest łatwiejszy sposób na zaradzenie temu niż zmiana nazw bloków w za każdym razem przed ich skopiowaniem do rysunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan również spróbować przed wklejeniem na docelowym rysunku wykonać polecenie _Purge i usunąć nieużywane bloki.

Jeśli w docelowym rysunku używa Pan już danego bloku, a potrzebny jest taki sam blok o innych wymiarach można użyć opcji skalowania bloku, albo polecenie dopasuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Przy kopiowaniu między plikami blok / kształt rozjeżdża się [Rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.