problem :kopiuj - wklej


angelixx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś ma podobny problem :?: , ale zauważyłam pewną prawidłowość przy kopiowaniu rysunku do rysunku przez funkcję Ctrl-C- Ctrl-V.

Dobiero z trzecim razem wyciąga ze schowka rysunek który chcę skopiować.

I tak muszę trzy razy "przełączać" się miedzy rysunkami wybierając w.w. funkcje aby skopiował właściwy rysunek.

W poprzednich dwóch razach wyciąga ze schowka "stare" rysunki .

- zwcad 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w ramach diagnostyki polecam uruchomienie programu clipbrd (powinien być zainstalowany razem z Win).

W momencie skopiowania do schowka, pokazuje on jego zawartość.

Czy ma Pani zainstalowane jakieś programy rozszerzające funkcjonalność schowka systemowego (np. w MS Office taki występuje)?

Niektóre wirusy zaburzają działanie schowka systemowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowek pokazuje mi ostatni skopiowany rysunek,... a dalej wkleja najpierw jakiś "śmieć" z poprzedniego rysunku, już nie wiem co jest grane :?:

Windowsa mam professionala (legal)i aktualizuje mi system samoistnie, więc domyślam się że razem z serice pakami.

Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzieć jak zachowuje się schowek systemowy przy:

1. CTRL+C w ZWCAD i wklejenie do np. Worda.

2. CTRL+C w innym programie (np. tekstu) i wklejenie do ZW.

3. CTRL+C w ZW i wklejenie do innego okna programu (proszę uruchomić 2 osobne programy).

4. Czy w przypadku użycia ikon zamiast skrótów klawiaturowych jest jakaś zmiana?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale chodzi o kopiuj - wklej z punktem wstawienia icon_exclaim.gificon_exclaim.gif (copy with base point) - (paste to oryginal coordinates)

w odpowiedzi na pytania:

1. tak (ok)

2. nie ( z worda nic nie wkleja ) - zero reakcji programu)

3.miedzy oknami - jest w.w. problem

4.nie próbowałam( nie wiem nawet czy takie są) korzystam ze skrótów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę może sprawdzić komputer skanerem online, np. http://mks.com.pl/skaner/ .

Paste to Oryginal Coordinates wymaga użycia opcji Copy With Base Point.

Można to zrobić tak:

Edit --> Copy With Base Point, zaznaczamy obiekt do skopiowania, ENTER, a następnie podajemy tak zwany "punkt wstawienia", np, z klawiatury 0,0 i ENTER.

Teraz przechodzimy do innego rysunku i klikamy na funkcje Edit --> Paste to Oryginal Coordinates, i wpisujemy na klawaturze 0,0 i ENTER.

Jeśli nie użyjemy funkcji Copy With Base Point, to punkt "uchwycenia" skopiowanych elementów będzie dowolny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ale mi nie chodzi jak mam postępować bo w cadzie pracuję już 10 lat i takie podstawy icon_exclaim.gif znam , tyle że wleja "śmieci" z poprzednich rysunków i dopiero za trzecim razem wkleja właściwy !!!

Wirusów nie mam, komputer od początku (zakupu i odplenia systemu ) jest chroniony Nortonem 360

i jeszcze jeden problem - kompatybilność z Acadami o ile w wersji 2008 otwiera pliki rysowane ZWCAD 2008 ( choć pojawia się okienko o niekompatybilności) , to otwarcie w wersjach 2000-2006 zgłasza błąd i zawiesza komputer !!!

W wersji Autocad 2008 tam gdzie były "hecze" solid i czcionka zwcadowska pojawiają się śmieci w postaci prostokącików rozstrzelonych po całym rysunku!!!

Ja rysuję i jest ok , natomiast moi branżyści "płaczą" .

Może w następnej wersji będzie lepiej :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ale mi nie chodzi jak mam postępować bo w cadzie pracuję już 10 lat i takie podstawy [...]

Staram się pisać jasno i dostępnie dla wszystkich.

4.nie próbowałam( nie wiem nawet czy takie są) korzystam ze skrótów

Ikonka "Kopiuj" i "Wklej" znajduje się w pasku standard pomiędzy "Drukuj" i "Uzgodnij cechy".

Wirusów nie mam, komputer od początku (zakupu i odplenia systemu ) jest chroniony Nortonem 360

Link sprzed około 2 tygodni. Ktoś ma problem ze skrótami klawiaturowymi.

http://www.microsoft.com/communities/newsgroups/en-us/default.aspx?pg=1&p=1&tid=a64c95d4-f4e6-4fc9-9440-8b12ffb1735f&dg=microsoft.public.pl.internetexplorer&cat=&lang=&cr=&sloc=

Podsumowanie powyższego linka:

"I już jest jasne. Spyboot, Norton 360, Ad-aware 2007 i w końcu Skaner

Microsoftu nic nie wykryły. Ale tonący chwyta co popadnie. Idąc za

przykładem Braci Ferdków zainstalowałem Avasta a ten wykrył rootkita w

pamięci rozruchowej. Po wyrwaniu chwasta IE przywrócony do porządku,

Jak to jest, że mający gorsze notowania Avast radzi sobie ze śmieciem,

a Norton, Kaspersky (też nim skanowałem) Spyboot, Ad-aware .... nie ? "

i jeszcze jeden problem - kompatybilność z Acadami o ile w wersji 2008 otwiera pliki rysowane ZWCAD 2008 ( choć pojawia się okienko o niekompatybilności) [...]

To nie jest okno informujące o niekompatybilności, tylko okno z informacją, że plik nie został utworzony w programie Autodesku (dosłownie "plik nie został utworzony w programie posiadającym licencję Autodesku")

[...] to otwarcie w wersjach 2000-2006 zgłasza błąd i zawiesza komputer !!! .

Chodzi o wersje programu, czy format pliku?

Jaki system operacyjny ma ten komputer?

Zwykłej aplikacji raczej trudno jest zawiesić komputer (system operacyjny 2000/XP/VISTA). Prędzej dopatrywałbym się problemów ze sprzętem/wirusami.

W wersji Autocad 2008 tam gdzie były "hecze" solid i czcionka zwcadowska pojawiają się śmieci w postaci prostokącików rozstrzelonych po całym rysunku!!!

Problem występuje w ACADzie 2008. Pomaga zmiana dwóch opcji w ZW.

TOOLS-->OPTIONS-->DISPLAY

NARZĘDZIA-->OPCJE-->WYSWIETLANIE

Trzeba odznaczyć otoczone na czerwono opcje, jak w oknie poniżej.

wyswietlanie.png

Użytkownik jureko ma rację. Znalazłem na forach bardzo dużo postów o problemach z kopiowaniem poprzez kopiuj-->wklej w AC2008, szczególnie jeśli rysunek zawiera obiekt Proxy (po polsku Zombi :-)).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje w ACADzie 2008. Pomaga zmiana dwóch opcji w ZW.

TOOLS-->OPTIONS-->DISPLAY

NARZĘDZIA-->OPCJE-->WYSWIETLANIE

Zrobiłam, wierzę że zadziała..

Chodzi o wersje programu, czy format pliku?

Jaki system operacyjny ma ten komputer?

Zwykłej aplikacji raczej trudno jest zawiesić komputer (system operacyjny 2000/XP/VISTA). Prędzej dopatrywałbym się problemów ze sprzętem/wirusami.

Chodzi wersje programów

jaki system nie wiem, ale dwie osoby zgłosiły mi ten problem ( jedna otwierała na acadzie 2000, druga na 2006

co do zawirusowania komputerów tych osób nic mi nie wiadomo

To nie jest okno informujące o niekompatybilności, tylko okno z informacją, że plik nie został utworzony w programie Autodesku (dosłownie "plik nie został utworzony w programie posiadającym licencję Autodesku")

Zgadza się .. w.w. tekst potwierdził mi branżysta, informację o niekompatybilnośći otrzymałam przez telefon i może stąd ta niezgodność...

Podsumowanie powyższego linka:

"I już jest jasne. Spyboot, Norton 360, Ad-aware 2007 i w końcu Skaner

Microsoftu nic nie wykryły. Ale tonący chwyta co popadnie. Idąc za

przykładem Braci Ferdków zainstalowałem Avasta a ten wykrył rootkita w

pamięci rozruchowej. Po wyrwaniu chwasta IE przywrócony do porządku,

Jak to jest, że mający gorsze notowania Avast radzi sobie ze śmieciem,

a Norton, Kaspersky (też nim skanowałem) Spyboot, Ad-aware .... nie ? "

Jasne nie ma programu idealnego , ja za to jak korzystałam z Avasta dorobiłam się kilkunastu trojanów icon_exclaim.gif

Ikonka "Kopiuj" i "Wklej" znajduje się w pasku standard pomiędzy "Drukuj" i "Uzgodnij cechy".

Ale nie znalazłam ikonek kopiuj z punktem wstawienia i wklej z punktem wstawienia :?:

Staram się pisać jasno i dostępnie dla wszystkich.

Jeśli pan pisze dla wszystkich to wypada mi się pokalać :oops: i zrozumieć

.......natomiast mój "pierwotny" problem nadal pozostaje nierozwiązany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.