[LISP] ssget


Rekomendowane odpowiedzi

Taki problem wyniknął:

chcę dodać do zbioru wskazań obiekty takie jak na załączonym rysunku, za pomocą funkcji:

(setq q (ssget "_c" (getpoint) (getpoint)))

HELP z ZwCAD:

"C" Crossing point1 point2 (ssget "C" '(1 1) '(2 2))

i wszystko jest okey gdy obiekty są w miarę przybliżone (powiększone) na ekranie, natomiast im bardziej je oddalam (pomniejszam), tym większe jest prawdopodobieństwo, że tylko dwa z nich zostaną dodane do zbioru "q". Są to wówczas linia żółta i zielony prostokąt. Linia czerwona jest ignorowana.

Tryby lokalizacji są wyłączone (więc nie ma mowy o "przyciąganiu" się elementów).

Zielony prostokąt jest "pod" liniami (zresztą z testów wynikało, że nie ma to znaczenia).

Dwa punkty, które wskazuję w poleceniu to:

- pierwszy prawy górny narożnik prostokąta (pokrywający się z czerwoną linią);

- drugi lewy dolny narożnik prostokąta.

Oczywiście jest to przypadek do testów, natomiast problem ten jest znacznie bardziej upierdliwy w przypadku funkcji, które muszą operować na tak tworzonych zbiorach...

Sprawdzałem całość również na wszelkie możliwe sposoby pod AC i nie było z tym problemów.

Jakieś sugestie? Proszę również sprawdzić u siebie czy podobnie program się zachowuje, gdyż może to być kwestia jakiś ustawień zmiennych systemowych etc.

post-138-1348487316,4833_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie trybów lokalizacji, w żaden sposób nie pomaga.

Faktem jest, że domyślnie, na czas wskazywania punktów, włączam OSNAP, a następnie działam na utworzonym zbiorze elementów.

Problemem jest jednak to, że jeśli w jednym wskazanym punkcie znajdują się dwa obiekty, to ZW do zbioru dodaje tylko jeden z nich, zamiast obu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie