ZWTraffic 2023 ( ZWCAD 2023) opisy przy oznakowaniu poziomym


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Przy wstawianiu oznakowania liniowego znaki i opisy znaków zapisują mi się na osobnych warstwach - mam możliwość włączania wyłączania opisów znaków.

Przy wstawianiu np. strzałki P-8 napisy są na tej samej warstwie. Czy istnieje możliwość rozdzielenia opisów w tej grupie oznakowania poziomego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na nowych rysunkach znaki wyświetlają się poprawnie. Jeżeli chodzi o znak B-21 zauważyłem, że podczas wstawiania "rozwalają" się kreskowania, które dają taki końcowy obraz znaku. Może to wina ustawień zmiennych? Wyczyściłem rysunek, bez poprawy. Podobnie zachowuje się znak C-12. Gdy go otwieram w czystym rysunku otwiera się prawidłowo. A w rysunku w którym pracuję kreskowanie znaku się sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jarek napisał:

Rzeczywiście na nowych rysunkach znaki wyświetlają się poprawnie. Jeżeli chodzi o znak B-21 zauważyłem, że podczas wstawiania "rozwalają" się kreskowania, które dają taki końcowy obraz znaku. Może to wina ustawień zmiennych? Wyczyściłem rysunek, bez poprawy. Podobnie zachowuje się znak C-12. Gdy go otwieram w czystym rysunku otwiera się prawidłowo. A w rysunku w którym pracuję kreskowanie znaku się sypie.

Tak wyglądają kreskowania znaku po wstawieniu do rysunku

PrzechwytywanieB-21.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wykonał następujące czynności:

- przekopiował wszystkie obiekty do nowego pliku i sprawdził albo
- zmienił nazwy bloków istniejących przez _RENAME (NNAZWA) dodając coś do nazwy np. B-21_kopia i analogicznie C-12_kopia i następnie spróbował na nowo wstawić albo
- znaki z załącznika przekopiował do odpowiednich katalogów (zastępując istniejące)

C:\Szansa\ZWTraffic\2023\PL\Templates\Vertical traffic signs\B - Zakazu

C:\Szansa\ZWTraffic\2023\PL\Templates\Vertical traffic signs\C - Nakazu

B-21.dwg C-12.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie