Błędy dotyczące wymiarowania.


2P

Recommended Posts

Najprostszym sposobem przeniesienia stylu wymiarowania z rysunku do rysunku było kopiowanie przez Schowek (Kopiuj/Wklej) jakiegoś wymiaru z jednego rysunku do drugiego.

W wersji 2008i można również stosować tą metodę ALE jeśli w stylu wymiarowania jako grot strzałki mamy zdefiniowany własny blok to, to ustawienie w stylu wymiarowania znika. Wstawiane nowe wymiarowanie nie posiada grota (mimo, że ten jeden wstawiony wymiar ze schowka je ma!!). Trzeba wejść w style wymiarowania i ponownie ustawić swój blok jako tzw. strzałkę w wymiarach.... Trochę uciążliwe..

W wersji ZwCAD 2007 powyższa funkcjonalność (BTW:modne ostatnio słowo) działało prawidłowo i przenoszenie stylów wymiarowania było wygodne!

Również w starej wersji nie występował kolejny błąd dotyczący wymiarowania:

Jeśli jako grot wymiarowania stosujemy własny blok z elementami o kolorze ByLayer, w v2007 te elementy przyjmowały kolor warstwy na jakiej lokowaliśmy linie wymiarowe. W v2008 przyjmują zawsze kolor czarny/biały niezależnie od koloru warstwy. Dotyczy to zresztą również bezpośredniego ustawiania kolorów liniom wymiarowym.

Można to prosto przetestować wczytując odpowiedni rysunek raz do v2007, a potem do v2008.... wygląd będzie różny....

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.