ZWCAD Architecture - kilka pytań


metiu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Dotąd korzystałem z podstawowego ZWCAD, ale patrząc na publikowany w częściach kurs ZWCAD Architecture poważnie rozważam przejście na ten program, by nieco przyspieszyć codzienne prace. Kilka jednak spraw:

1. Czy program jest nadal wspierany? Wydaje się to głupim pytaniem, bo przecież jest wersja 2023, ale na stronie ZWSOFT nie mogłem odnaleźć żadnego odnośnika do tego programu.
2. Czy gdzieś w sieci jest dostępny changelog/what's new - cokolwiek co pokazałoby co się pojawiło w kolejnych odsłonach programu? Chyba, że nowości pokrywają się z ZWCAD i sam moduł architektoniczny nie jest już aktualizowany.
3. To tak tylko informacyjnie - czy ZWSOFT planuje jakiś soft dla konstruktora (np. coś na kształt architektonicznego, ale z dodatkowymi modułami do zbrojenia)?

pozdrawiam
Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Program jest wspierany w tym sensie, że powstaje nowa kompilacja na każdą nową wersję ZWCAD. Tak więc Architecture będzie zawierał to samo co ZWCAD Professional.

Moduł architektoniczny była aktualizowany na początku - wykonaliśmy tłumaczenie na język polski oraz były wprowadzone drobne zmiany np. w kwestii jednostek - dodaliśmy cm. Obecnie nie mamy w planach zmiany w module architektonicznym.

Chętnie dostarczymy Panu kod czasowy np. na 3 miesiące do ZWCAD Architecture.

Niestety nie wiem nic od takich planach w najbliższym czasie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem użytkownikiem Architecture od 2013r. tj zrezygnowałem z wersji zwcad+ bo wtedy taka była, i od 10 prawie lat używam Architecture, stąd

narodził sie wątek :  

który "mocno" podupadł, bo nie było "problemowych" zapytań, jak efektywnie coś zrobić.

Program "zatrzymał" się w rozwoju wg mnie jako użytkownika na wersji 2017, od tego momentu rozwiązania są uzupełniane podmienianym sukcesywnie

"silnikiem" tzw. "golasem" - czystym zwcad. Obecnie od czasu do czasu robię upgrejd programu, najnowszą wersję jaką używam to 2022

oraz starą 2015 z Artisanem do renderowania. Pictorex z UK nie otrzymał wsparcia z ZWSOFT, by ARTISAN "chodził" z 2022.

mimo "długich" opóźnień w upgrejdach , tj. podmian "golasów" do bieżącej wersji, dalej widzę potencjał rozwojowy ARCHITECTURE, bo

to widać na zwykłym ZWCAD PROFESSIONAL  2023,  jak te zmiany idą pozytywnie.

ARCHITECTURE  używam do kreślenia konstrukcji głównie z nakładkami od e-CAD + sporo "obejść, np. generowanie PDF 3D

P.S. poziom zw architecture porównuje do autodesk architectural 3.3 sprzed ok. 20 lat temu, czy polecam polecam, czy wart wart i nie żałuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Martin_S napisał:

ARCHITECTURE  używam do kreślenia konstrukcji głównie z nakładkami od e-CAD + sporo "obejść, np. generowanie PDF 3D

P.S. poziom zw architecture porównuje do autodesk architectural 3.3 sprzed ok. 20 lat temu, czy polecam polecam, czy wart wart i nie żałuje :)

I to jest dobra wiadomość - dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie