problem z funkcją FIT manipulator SpaceNavigator i KompasV12


knap-piotr

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z ustawieniem klawisza funkcji na manipulatorze, mianowicie chciałbym w 1 z przycisków ustawić funkcję powracania detalu jak ucieknie za ekran(w 3d) a tym samym w środowisku 2D tą funkcją działać na model gdy go obrócę, do powracania do płaszczyzny prostopadłej do ekranu. Wybieram opcję FIT(3dconnxion SpaceNavigator) ale nie chce współpracować. Dodam że klawisz działa, bo przypisanie innych funkcji działa, z tym że ta nieszczęsna funkcja o którą pytam nie chce zadziałać...Jest na to jakaś rada?

Link to comment
Share on other sites

ok, jeden klawisz działa.ale jak ustawić aby drugi klawisz ustawił widok(po wejściu w tryb szkicownika)prostopadły do ściany na której rysujemy? Nieraz się zdarzy niechcący obrócić model, wówczas płaszczyzna nie jest prostopadle do ekranu, fajnie jakby się dało jednym kliknięciem powrócić do widoku "prostopadle do...".

Dzięki za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

W ogóle to fajnie by było jakby producent Kompasa wprowadził takie zmiany do obsługi programu: W przypadku gdy klient stosuje manipulator, w środowisku 3D i modelowania do oglądania przedmiotu, złożenia itp aby manipulator działał ze wszystkimi stopniami swobody, ale w momencie wybrania płaszczyzny i wejścia w szkicownik, aby manipulator tracił zdolność obracania modelu (jedynie przesuwanie i przybliżanie/oddalanie). Albo definiowanie skrótu klawiaturowego - ten nieszczęsny widok prostopadły...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...