Lisp - numerowanie elementów z funkcja przenumerowania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, szukam Lispa lub pomocy w zakresie jego stworzenia, głównym założeniem jest blok z atrybutem który przy kopiowaniu zwiększa się o jeden, coś w stylu Automatically Label Attribution, od Lee Mac, zmiana byłoby iż każdy atrybut miałby osobne id pozwalające przenumerowac całość, sytuacja przykładowa, wstawiam blok o numerze 1, później 2, później 3, po czym usuwam 2, wpisuje komendę renum po czym skrypt pyta mnie od którego elementu ma przenumerowac, wpisuje wówczas 2 a on z 3 robi 2, nie wiem czy wystarczająco jasno to opisałem. Dodatkowym elementem jest dowolne określenie prefiksu, sufiks, dowolnego zakresu znaków przed znakiem zmienianym przez numerowanie. Jest szansa na jakakolwiek pomoc w tym zakresie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo przypisywanie kolejnych numerków w atrybutach to proste.
Komplikacje, które dostrzegam to:

  • ma działać przy kopiowaniu bloku, to można osiągnąć wykorzystując reaktor, albo nadpisując ZWCADową funkcję kopiowania, ale w tym przypadku trzeba obsłużyć wszystkie funkcje kopiujące.
  • ma działać dla różnych atrybutów więc trzeba jakoś odróżnić atrybuty które mielibyśmy przenumerowywać od pozostałych.
  • określenie prefixu i sufixu. to nie jest problem, ale kolejny poziom komplikacji.
1 godzinę temu, Niuchacz94123 napisał:

coś w stylu Automatically Label Attribution, od Lee Mac, zmiana byłoby iż każdy atrybut miałby osobne id

  • rozumiem to tak, że jeden blok może mieć różne atrybuty, które trzeba przenumerowywać ? np ID i jakiś np numer przyłącza. One mogą być numerowane niezależnie więc
    1 godzinę temu, Niuchacz94123 napisał:

    wpisuje komendę renum po czym skrypt pyta mnie od którego elementu ma przenumerowac, wpisuje wówczas 2 a on z 3 robi 2

    i np ID przenumeruje z 3 na 2 , ale co z tym przykładowym numerem przyłącza? też ma od 2 przenumerowć? to jest ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie