ZWTraffic 2022 - kilka błędów, uwag


Crea00

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałbym poruszyć temat związany z uciażliwymi podczas pracy z dużymi projektami docelowej organizacji ruchu problemami.

1. Malowanie miejsc parkingowych (Linia P-18) - w momencie rozbicia stworoznej grupy (miejsca parkingowe wraz z opisem) zanika funkcjolaność zliczenia długości oznakowania. Dotyczy to również sytuacji, gdy wstawione oznakowanie P-18 trzeba delikatnie zmodyfikować (np prowadzenie miejsc parkingowych po łuku).


Edycja administratora: Odpowiedź w poniższym wątku

 

2. Często nie działające zestawienie oznakowania pionowego. Bardzo czesto po użyciu malarza formatów zanika funkcjonalność zestawienia dla znaków na ktorych malarz zotał użyty. Stwarza to ogromny problem w przyapdku pracy na dużych projektach, gdzie nie ma się pewności, że wszystkie znaki pionowe zostały w zestawieniu ujęte. Zobserwacji, zesatwienie działa dobrze tylko w przyapdku gdy wstawimy znak z bazy znaków. Gdy zachodzi potrzeba edycji, rozbicia, wstawienia np. dedykowanego znaki T - zestawienie znaków nie zczytuje oznakowania.

 

Edycja administratora: Odpowiedź w poniższym wątku

 

3. Przejezdnosć - Czy można w programie przejezdność tak usztywnić trajektorę pojazdu aby nie było możliwe zatwierdzenie ruchu nienaturalnego (duży załom, pojazd nie idzie po łuku). Tak samo nie działa prowadzenie przejezdności po wyznaczonej ścieżce, która skłąda się z odcinków prostych i łuków. Przejezdność zatrzymuje się na końcu odcinka prostego. (linia jest polinią z łukami  i stanowi całość)

4. Czy możliwe jest usunięcie strzałki (grotu) przy oznakowaniu pionowym przy tarczy znaku? Edycja ustawień ZWCAD pozwala na usunięcie strzałki tylko tej przy symbolu znaku a nie tarczy ze słupkiem.

 

Edycja administratora: Odpowiedź w poniższym wątku

 

5. Czy możliwe jest wstawianie znaku odwróconego na jednym pakiecie znaków? Aktualnie robię to tak, że wstawiam pakiet znaków, któy następnie dubluje się poprzez funckję odwróc, następnie nieodwrócony znak usuwam i wykonuję wyrównanie znaku odwróconego.

6. Dodawanie znaku do istniejącego pakietu znaków - funkcja ta z automatu wstawia znak duży. Czy możliwe jest aby program dostawiał znak o wielkości jak pozostałe na pakiecie?

7. Czy w ZWCAD 2022 istnieje możwliwość sumarycznego zliczenia powierzchni wszystkich malowanek? Dla przykładu: Wyłączam wszystkie warstwy które nieobejmują oznakowania poziomego, następnie zaznaczam wszytsko i we właściwościach mam rzeczywistą powierznię? Tak działało to np. w Microstation. Wiem, że istnieje zestawienie oznakowania poziomego, ale mam świadomość, że coś może nie zostać ujęte w zestawieniu jak np sytuacja opisana w pukcie 1 i wtedy przedmiar jest nieprawdziwy.

 

Edycja administratora: Odpowiedź w poniższym wątku

 

Edited by dmatusz3
Dodanie odpowiedzi
Link to comment
Share on other sites

 Kolejna uwaga podczas zaobserwowana podczas użytkowania:

Zestawienie znaków nie działa w przypadku kiedy zaczniemy modyfikować słupek i odniesienie do tarczy. Wtedy zestawienie nie widzi znaków na słupku. W moim przypadku, prrzy pracy na dużych projektach docelowych występuje potrzeba dodawania znaków (indywidualne znak E-6, Tabliczki itp), które wymagają rozbicia lini odniesienia i wrysowania jej na nowo.

Fajnie by było, jakby zestawienie znaków było powiązane głownie z typami bloków tarcz znaków a nie z konstrukcją. Wg. mnie lepiej stracić informacje o konstrukcji niż mieć bezużyteczne zestawienie, które np nie widzi 50% znaków.

Edycja administratora: Odpowiedź w poniższym wątku

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.