Problem z Layoutami


2P

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z Layoutami:

Mam zdefiniowany Layout - arkusz - zawierający m.inn. viewport zdefiniowany z wykorzystaniem polilinii.

Robię kopię tego Layoutu. Wszystko przenosi się do nowego, ale viewport z polilinią tak jakby się rozłączał. ViewPort jest prostokątny, wybór polilini nie wybiera viewportu. Mało tego nie ma możliwości zaznaczyć już tego viewportu, żeby go np. wykasować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przepraszam, troszkę namieszała mi literka "i".

Problem NIE występuje już od wersji:

- angielskiej -- vernum = "2008.04.15(5576)" (read only)

- polskiej -- _VERNUM = "2008.05.27(5784)" (read only)

Obie wersje są do pobrania z serwera www.zwcad.pl.

Informację o numerze posiadanej wersji można uzyskać wpisując w linii komend programu ZwCAD polecenie vernum.

Poprawiając powyższy post:

faktycznie problem występuje w wersji 2007, i w wersji 2008.

W wersji 2008i, działa ta opcja poprawnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w poszczególnych layoutach można zamrażać warstwy do wydruku? icon_exclaim.gificon_exclaim.gif

Próbowałam, ale jeśli zamroziłam w jednym z layoutów automatycznie zamroził mi w drugim layoucie. ( a autocadzie każdy layout jest niezależny - skala, zamrażanie warstw, etc.). Podobnie sprawa ma sie z UCS-ami .

Może ktoś już rozwiązał ten probem :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem się tylko upewnić, czy chodzi o rzutnie, czy layouty?

:?:

Każda rzutnia jest niezależna, i można po wejściu w nią zamrozić poszczególną warstwę, i nie ma to wpływu na inne rzutnie.

Tak same za skalą.

Jeśli chodzi o zamrażanie warstw w layoutach to dotyczy to tylko warstw obiektów narysowanych w tym layoucie (czyli w przestrzeni papieru).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.