VisualLisp


Rekomendowane odpowiedzi

Funkcja "vl-registry-write" działa prawidłowo tj. tworzy wpis w kluczu rejestru, lecz wyłączenie ZwCADa, powoduje usunięcie wprowadzonych wartości do rejestru.

Błąd opisano tutaj: http://classic.zwcad.org/Forum/forum_posts.asp?TID=1175&KW=pattern

ja go sprawdziłem na obecnej wersji ZwCAD i nadal istnieje.

Do czasu naprawienia tego błędu pytanie moje brzmi:

- w jaki alternatywny sposób można zmienić wartość klucza opisującego ścieżki do "Ścieżka dostępu do wzorów kreskowania"?

Jeśli chodzi o zmianę w "Ścieżka dostępu do plików pomocy", to załatwiam sprawę za pomocą funkcji:

(getenv "ACAD")

lecz w ten sposób nie znajduję klucza "HatchPat" (a właśnie w tym kluczu zapisane są te ścieżki). Może jest jakaś zmienna systemowa? W "setvar ? *" nie znalazłem....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnego innego sposobu na ustawienie ścieżek.

Pytanie brzmi: po co Pan je ustawia?

Jeśli po to, żeby w nakładce używać własnych wzorów kreskowań, może jakimś pomysłem byłoby zapisanie we własnych rejestrach ścieżek i używanie pełnej ścieżki w czasie programowego definiowania kreskowania. Chyba żeby w czasie wczytywania nakładki za każdym razem wpisywać do rejestru tą ścieżkę.

Zmiennej systemowej temu służącej też nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnego innego sposobu na ustawienie ścieżek.

Pytanie brzmi: po co Pan je ustawia?.

Ano właśnie po to, aby używać własnych wzorów kreskowań.

Działania na rejestrach mają sens, gdy działają funkcje do ich obsługi, a ponieważ "vl-registry-write" nie działa, to nie ma innej możliwości wprowadzania zmian w kluczach rejestrów. Stąd moje poszukiwania zmiennej systemowej bądź innego sposobu na zapis w rejestrach...

Ręczne dodawanie ścieżki w ustawieniach ZwCADa, wygląda mało profesjonalnie ;)

Trudno, jak nie ma to nie ma, poczekam na kolejną wersję z poprawkami.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie