Kilka sugestii


MLE

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Poniżej kilka usprawnień które wpłyną na większość efektywność programu:

- znaki pionowe i poziome zapisują się same na odpowiadających im warstwach

- możliwość grupowej zmiany opisów odnośników

- możliwość grupowej zmiany wielkości opisów

- automatyczna zmiana opisu po zmianie typu linii

- automatyczna zmiana w opisie długości i powierzchni edytowanej linii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kruszynski napisał:

Dzień dobry,

W ustawieniach możliwe jest przypisanie warstw do poszczególnych stanów. Znaki będą się wstawiały na przypisane im warstwy.

Może Pan napisać coś więcej jak o pozostałych tematach ? Jak miałoby to działać? jak opisy miałyby być zmieniane?

 

- co do zmiany grupowej opisu odnośników - to zależy mi na tym aby była możliwość zmiany we wszystkich np. błędnie policzonych długości, wczoraj miałem taki przypadek że nieopatrznie przyjąłem skalę rysunku 1:500 a był 1:1000 i musiałem zmienić długości linii dla 326 odnośników. Udało się to poprzez edytowanie wyeksportowanych danych poleceniem ATTOUT, ale to sporo kombinowania, excel nie zawsze czyta dobrze liczby (zamienia na daty). Dlatego zależałoby mi na możliwości przeliczania długości i dodawania grupowego uwag np. grubo lub cienkowarstwowe, czy proj. na ist.

-  w przypadku małej czytelności, możliwość zmiany wielkości wstawionych już opisów

- dodanie możliwości zmiany wstawionego już znaku poziomego czy pionowego z automatyczną zmianą jego opisu a w przypadku oznakowania poziomego również długości czy powierzchni

- zmiana statutu znaku z ist. na likwidowany z przekreśleniem tarczy

 

Wczoraj też zauważyłem brak możliwości wstawiania elementów brd po osiach (liniach prowadzących) z ustalonym offsetem, wstawianie np. odblasków na łukach powoduje konieczność generowania szyków.

image.thumb.png.673a8ffb5e29e3edca245153be85bd79.png

Kolejna uwaga to wstawianie dwustronnych znaków, czy przy wyborze słupka z 2 tarczami nakładka nie może automatycznie obracać o 180jednego ze znaków (załóżmy że dolny na liście

image.png.e63703e9c8e42bffffe70ac7187755de.png

 

 

Edytowane przez MLE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się tu kilka tematów.
 

Godzinę temu, MLE napisał:

- zmiana statutu znaku z ist. na likwidowany z przekreśleniem tarczy

To można łatwo:

-

Cytat

-  w przypadku małej czytelności, możliwość zmiany wielkości wstawionych już opisów

To też można zrobić dość łatwo.

923098447_Zmianawielkociopisw.thumb.gif.11e42ea20e06e7d84598e28cf7686196.gif

Część pozostałych funkcjonalności rozumiem i zaplanuję je w aktualizacjach. Natomiast jest też część, której nie umiem sobie wyobrazić albo byłaby bardzo trudna do zrealizowania, albo można to zrobić na wiele sposobów. Chciałbym omówić je szczegółowo w rozmowie na priv, albo mailowo. Czy możemy się tak umówić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie