Recommended Posts

Czy w programie istnieje możliwość zmiany zakresu wyświetlania dla arkuszy kalkulacyjnych OpenOffice lub LibreOffice wstawianych jako nowy osadzony obiekt OLE ? Za każdym razem wstawiane jest pole 5 wierszy na 4 kolumny. Po dwukliku arkusz jest uruchamiany w zewnętrznym programie i zawiera dane w większym zakresie. Ten problem znany jest nam od wersji conajmniej 2015+ i w nowej wersji dalej występuje. Poniżej zrzuty obrazujące powyższy problem.

obraz.png.22391629fc0a40f91b80fc7bc2b65ba1.png

obraz.png.5306350cfb6ced93821d65170ed1087e.png

obraz.png.efa616b52dbfcedfac258f38acd2b1e8.png

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, pawmal napisał:

Proszę zaznaczyć komórki w arkuszach kalkulacyjnych, skopiować przez CTRL+C i wkleić do ZWCAD przez PPM (prawy przycisk myszy) Wklej specjalnie jako Obiekty ZWCAD - być może to rozwiąże problem.

Widzę, że nie zrozumiał Pan sedna problemu (to tak jakby niedziałającą funkcję XREF zastąpić skopiowaniem elementów z innego pliku i wstawienie ich jako blok) - nie chodzi o "martwy" element, a o aktywny, w którym przeliczane są na bieżąco różne wartości i dobrze by było żeby się wyświetlało to, co nas interesuje. Można to też osiągnąć wstawiając oddzielne arkusze połączone z plikami zewnętrznymi, ale wtedy każda tabelka musi się odnosić do innego pliku. Wyższość osadzonego arkusza polega na tym, że można go swobodnie kopiować i każdy jest niezależny, wyświetlają się  różne wartości.
No i skoro jest taka możliwość wstawiania, to czemu z niej nie skorzystać?
Finalnie prawdopodobnie skończy się na wklejeniu zawartości przed wydrukiem, ale to nie tędy droga

Link to comment
Share on other sites

Nie kwestionuję wyższości osadzonego arkusza, ale podaję na ten moment możliwe rozwiązanie zastępcze, gdyż nie wszyscy potrzebują OLE. Wszak lepiej mieć w rysunku tabelkę z oczekiwanymi komórkami, niż OLE z uciętą kolumną. Oczywiście po weryfikacji przekażemy informację do ZWSOFT.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...