Czułość punktów lokalizacyjnych


metiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest możliwe zwiększenie/zmniejszenie czułości punktów? W nowej wersji ZWCAD (vernum = "22.00_2021.07.07(251ad3fce2f)_x64") przy wstawianiu wymiaru ciągłego prostopadłość dominuje nad pozostałymi punktami (koniec/środek) i niezwykle trudno się cokolwiek wymiaruje.

pozdrawiam
Mateusz

prostopadle.thumb.gif.0fd507654462a733a7004f9fa0ee2ac6.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chris napisał:

nie wiem czy dobrze odczytuję Pana pytanie, ale może chodzi o zmienną GRIPaDSORB?

Sprawdziłem i niestety nie o to chodzi. Na gifie widać, że przybliżając kursor do naroża prostokąta zamiast uchwytu "koniec" pojawia się "prostopadły" (podobnie przy środku linii). Im dłużej pracuję na aktualnej wersji tym mam większe uczucie, że coś tutaj jest nie tak, bo prostopadłość niejako dominuje nad innymi uchwytami. Dochodzi do sytuacji, w której program pokazuje mi miejsce prostopadłe całkowicie poza obrysem elementu (jak na zdjęciu poniżej).

image.png.f111a57f011fccbc171d8bb27cd87c9e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawmal napisał:

Jeśli występuje taka sytuacja to można ewentualnie przez Ctrl+PPM (prawy przycisk myszy) nadpisać uchwyt przez wybranie odpowiedniego lub wyłączyć śledzenie i sprawdzić.

Dokładnie tak robię, ale to chyba jakiś błąd w programie jest. Poniżej wstawiam nowego gifa, z którego wyraźnie widać, że:
1) Przy wymiarze (w tym przypadku liniowy) jest wszystko ok - punkty końca/środka/najbliższy wyświetlają się poprawnie
2) Przy wybraniu wymiaru ciągłego (kontynuowaniu poprzedniego wymiaru) wyświetla się mnóstwo punktów tymczasowych i zamiast końca/środka/najbliższego dominuje prostopadłość (do tych punktów tymczasowych). 

Do wydania patcha oczywiście stosuję CTRL+PPM, bo to zdecydowanie szybsza metoda niż wyłączanie/włączanie śledzenia odpowiednich punktów (swoją drogą sprawdziłem - przy kontynuacji wymiaru i wyłączeniu prostopadłości działa wszystko poprawnie)

pozdrawiam
Mateusz

prostopadle2.thumb.gif.5c8b91c7d1a5d2046ba71afba8ad1106.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie