ZWCAD2021 - ikony pliku dwg


spali1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem z ikonami pliku dwg. Chcę, żeby wyglądały tak:

obraz.png.e02b040cfb8cdae5811942077efdead2.png

a nie tak:

obraz.png.31e866b43b8b85b0ca6a24b4110e8e24.png

I na samym początku tak przez chwilę było. Potem, wg mnie bez konkretnej przyczyny, się to rozjechało. Dodam, że próbowałem już przeinstalowywać ZWCADa 3 razy, bez rezultatu. Przypisanie ZWCADa jako domyślny program cadowy też nie pomaga.

Udało mi się ustalić, że zmiany wyglądu tej ikonki można dokonać poprzez zmianę klucza w rejestrze:

obraz.png.9d7a4b70d3d6173515c819434f91ef18.png

zmieniając "1" (zwykła ikonka) na "0" (nowsza ikonka). Potem restart shella explorer i mam nowsze ikonki. Jednak, po otworzeniu jakiekolwiek pliku dwg, czy ponownym uruchomieniu komputera, wartość automatycznie z powrotem zostaje zmieniona na "1", dając zwykłe ikony.

Co może być przyczyną i jak to naprawić na stałe?

Swoją drogą, czy istnieje coś takiego jak "naprawa" instalacji ZWCADa? W większości programów da się, a tutaj nie widzę - jest tylko Odinstaluj, a opcja Napraw czy Zmień jest nieaktywna.

obraz.png.6ae589c3b0b669f9e766d777abf4b8ca.png

Mój numer wersji

obraz.png.0a183983dfa3e14fad70ee96de45b830.png

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za próbę podjęcia tematu, ale niestety zarówno jedna (ponowne skojarzenie), jak i druga podpowiedź (reset profilu) nie zadziałała.

Ciekawi mnie, czy to tylko u mnie ten problem występuje? U Pana wszystko jest ok, czy po prostu nie zwraca Pan uwagi na takie drobne niuanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie