ZWCAD 2021 SP2 nie działa kopiowanie arkuszy


metiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zgłaszam, że po aktualizacji do SP2 (vernum = "2021.03.25(63304)_x64") nie działa opcja kopiowania arkuszy (przesuwanie działa poprawnie).

pozdrawiam
Mateusz

edit: co ciekawe - po takim skopiowaniu arkuszy, zapisaniu pliku, zamknięciu go i ponownym otworzeniu skopiowane arkusze są widoczne - nie mniej jednak to jakiś błąd.

kopiowanie_arkusza.gif

Edytowane przez metiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad tym siedziałem i próbowałem znaleźć jakąś prawidłowość. Wychodzi mi z obserwacji, że:
- całkiem nowe pliki (utworzone po włączeniu programu) robią kopię arkuszy bez problemu
- w plikach, które były utworzone przez inne programy (np. podkłady od branżystów jakie dostaje) też arkusze się kopiują
- w plikach, nad którymi już pracowałem (np. w trakcie SP1, a potem w SP2) już nie kopiują arkuszy, a co ciekawsze blokuje to tworzenie kopii w całym programie (do momentu wyłączenia ZWCAD) - nie ma to znaczenia jaki plik otworzę, dzieje się tak przy każdym, który był utworzony w czasie SP1

Z mojej strony sprawdzę to jeszcze w poniedziałek w biurze, bo tam także mam ZWCad z SP2.

kopiowanie_arkusza.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak udało się powtórzyć, dziękuję za plik. 

Wysłaliśmy zgłoszenie do ZWSOFT (został nadany numer SUP-35280).

Jedyne rozwiązania na chwilę obecną to zamknięcie rysunku i otworzenie na nowo.

Ewentualnie można także zaimportować arkusze wskazując plik dwg na dysku oraz wybierając odpowiedni arkusz arkusz.

image.png

image.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie