FIELDS - dziwne zachowanie


gruzin

Rekomendowane odpowiedzi

podczas poznawania FIELDS i ich obsługi w Zwcadzie zauważyłem pewną niedogodność (błąd).

odtworzenie problemu

-Mamy wstawiony w FIELD'zie długi tekst ze spacjami, np Nazwę inwestycji, którą chcemy wstawić sobie w tabeli na rysunku.

- Wstawiamy tekst wielowierszowy a w nim naszego FIELD'a. Jeżeli szerokość tekstu wielowierszowego jest mniejsza niż zajmuje tekst z FIELD'a to FIELD powinien załamać się do następnej linijki.... ale w ZWCADZIE tego nie robi. Sprawdzałem na konkurencji i tam jest OK.

W załączniku przykład.

field.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden problem z FIELDS.

Jeżeli mamy wstawione Field'y w bloku, to nie ma możliwości ich zmiany. Jeżeli zmienimy w ustawieniach wartości Field'a to w bloku się nie uaktualnia (regen nie wpływa na uaktualnienie bloku). Zostaje wartość taka jak była w momencie wstawienia bloku. Takie zachowanie się field'ów czyni z nich bezużyteczne narzędzie do tworzenia tabelek rysunkowych.

W załączniku tabelka w bloku z fieldami. Ich edycja nie wpływa na tabelkę. Jedynym rozwiązaniem jest rozbicie tabelki.

Proszę zgłosić ten problem producentowi Zwcada.

tabelka-field.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawostka (w załączniku przykład). Błędny blok był wstawiony do rysunku dwg za pomocą polecenia insert (lispem). Skopiowałem go w prawa stronę, rozbiłem i stworzyłem nowy blok z rozbitych elementów. Nowy blok wyświetla poprawnie FIELD'y. Poza tym pierwszy blok wyświetla jakoś grubiej tekst.

Nie rozumiem takiego zachowania.

tabelka-field2.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.