Rejestracja klucza sprzętowego


KBR

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu ZWCAD 2011 wersja 2010, ale i wersja 2011 często traci licencję.

To znaczy otwiera się jako wersja testowa i muszę rejestrować klucz.

Tak dzieje się kiedy otwieram na przemian lub jednocześnie wersję 2010 i 2011.

Ten problem pojawił się kiedy nie miałem jeszcze licencji na 2011 i nie ustąpił po zarejestrowaniu licencji.

Mój system to Windows 7 64 wersja ZWCAD 2011 16241, a ZWCAD 2010 14240, ale tej nie chcę zmieniać na nowszą ze względów wstawiania atrybutów, które mi odpowiada (pisałem już o tym w innych wątkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to możliwe, to proszę o włożenie klucza USB bezpośrednio do komputera.

Klucz jest dosyć czuły na napięcie.

Jeśli na przykład klucz jest wpięty do rozdzielacza pasywnego (rozdzielacz bez swojego zasilania) to będzie działał, ale w momencie podłączenia np. pamięci USB, lub dysku, czy aparatu następuje chwilowy spadek napięcia i klucz może się odinstalować.

ZWCAD odczytuje klucz przy pewnych funkcjach. Każdy otwarty program wykonuje to osobno. Jeśli więc 1 program działa, a już przy 2 są problemy, może to oznaczać że jest problem z dostępem do klucza (np. zbyt wolna magistrala, lub kabel USB łączący monitor z komputerem). Być może także do monitora jest wpięte inne urządzenie USB starego typu, które spowalnia całą magistralę.

Jeśli to możliwe, to proszę o włożenie klucza USB bezpośrednio do komputera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.