różnice miedzy AC a ZWC


KBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kilka pytań.

W Autocadzie w acad.menu mam ustawione skróty

***BUTTONS2

// Shift + button

[Apparent Intersect]_appint

***BUTTONS3

// Control + button

[Endpoint]_endp

***BUTTONS4

// Control + shift + button

[Midpoint]_mid

do których jestem bardzo przyzwyczajony.

Czy można coś podobnego zrobić w ZWC?

Mam w menu takie polecenie

*^C^C-attedit;;;;;\;v;r;\;

które pozwala edytować pojedynczo atrybuty z różnych bloków, nie wchodząc w okno dialogowe. W ZWC wskazując jeden atrybut podświetla się cały blok i to polecenie nie działa. Czy coś podobnego jak w AC jest możliwe w ZWC?

Czy w ZWC jest podobny plik do acad.mnu ?

Na razie tyle.

Mama zamiar kupić jakiegoś IC z tych co testuje ZWC jest najbliższy AC.

Czy macie podobne zdanie

Pozdrawiam

KBR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że menu wczytane z acada zgłupiało.

Mam zrobione menu do wstawiania bloków rozwijane, ale po najechaniu na menu np. ceowniki nie rozwija się z nazwami profili tylko jakieś dziwne polecenia np. copy, best point, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ZWCAD nie posiada pliku *.mnu, niemniej jednak można zaimportować taki plik. Jednak nie zawsze będzie działało to "wprost".

Wszystkie ustawienia odnośnie menu i pasków ikon są zaszyte w programie.

Skrótów nie udało mi się jeszcze uruchomić, ale spróbuję je jeszcze przeanalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ZWC nie ma takiej funkcjonalności jak Gripy w AC. Bardzo często używałem tego do przesuwania, kopiowania, obrotu, obrotu z Kopiowaniem.

Po najechaniu na grip można za pomocą spacji uaktywnić wszystkie elementy podświetlone. Wpisując "c" wchodziło się w kopiowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze jedna różnica między ZWC a AC.

W AC mam takie polecenie w toolbars:

*^C^C-attedit;;;;;\;v;r;\; - pozwala one edytować atrybuty pojedynczo, np. bardzo przydatne przy zmianie nr elementów.

W ZWC niestety to nie działa. Działa tylko edycja wszystkich atrybutów w bloku. Czy można liczyć, że zostanie to dorobione.

Również przy wysyłaniu atrybutów ZWC robi to inaczej - tam gzie atrybut nie ma wartości wstawia spacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.