zawieszanie sie ZWCADA


kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

prosze o pomoc. Widzialem ze poprzednie watek o zawieszaniu zostal zamkniety. U mnie ZWCAD wiesza sie za kazdym razem jak probuje go otworzyc i zaczac prace z nastepnym rysunkiem - open i... wtedy sie wiesza - za kazdym kliknieciem jest glosne beep, beep.

czy macie jakies pomysly?

sprobowalem wylaczyc funkcje DEP dla ZWCAD`a ale to nie pomoglo. Przeskanowalem kompa na obecnosc wirusow - programem zewnetrznym MKS`em, oraz swoim - KASPERSKY.

nic nie wykazuje.

ZWCAD`a mam od roku. wersja 2009 Professional angielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawił mi dzisiaj się problem z otwieraniem plików zapisanych w starszej wersji ZwCad 2008i. Nowa (updatowana ostatnio) wersją ZwCad1010 nie otwiera plików zapisanych z ZwCad2008i. Pliki nadal są otwierane i zapisywane przez ZwCad2008i.

Program podczas otwierania szuka czcionki do zamiany i próbuje wysłać komunikat błędu, kończy się to wszystko po kilkukrotnej odmowie wysłania komunikatu otwarciem pustej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem w wersji 2008i te fonty istnieją.

Proszę je spróbować skopiować do katalogu gdzie jest zainstalowany ZWCAD2010 do katalogu FONTS.

Niestety, jest gorzej, już nie żąda fontów a chce wysyłać pliki z raportem błędów.

Dzieje się tak na ubiegłorocznych plikach. Tegoroczne otwierane są normalnie. Być może stare pliki zawierają w sobie jakieś błędy, lub coś co powoduje konflikt. Obszedłem problem, kopiując wszystko do nowego pliku stworzonego w ZWC2008 potem otworzyłem go w ZWC2010 zapisałem pod nową nazwą i już jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobne problemy. Nie pamiętam między jakimi wersjami była "zabawa".

Problem wtedy tkwił w ... Obiektach OLE. Ktoś takie wstawił do rysunku i któraś wersja się wysypywała. Inną wersją otworzyłem te dwgi i wyszukałem OLE i usunąłem lub przekopiowałem resztę do czystego pliku (już nie pamiętam).

Proponuję więc potropić OLE w dwgach, a nóż pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.