Przełączenie na dedykowaną kartę graficzną


PiotrW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Temat jest zapewne powszechnie znany ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi, chodzi konkretnie o działanie ZWCADA na urządzeniu z dwoma kartani graficznymi, zintegrowaną i dedykowaną. W moim przypadku jest to zintegrowana intela i dedykowana AMD firepro. Pod autocadem i na przykład Corele Draw uaktywnia się dedykowana i jest ok (generalnie do pracy przy modelach 3D) ale przy pracy z ZWCADem 2020 PRO niestety za nic nie mogę zaprzęgnąć jej do pracy. Co zrobiłem, zainstalowałem najnowsze sterowniki AMD i nic, później zainstalowałem jakiś AMD Control panel do "przełączania grafiki" i ......nic, później w WIN 10 PRO w zakładce jest też możliwość przełączania grafiki - ustawiłem wysoką wydajność dla pracy z AMD i ........ nic. Może ktoś z Państwa napotkał taki problem i.... go rozwiązał, jeżeli tak to proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Dane karty w razie czego:   

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy próbował Pan przypisać kartę do aplikacji, jak np. tutaj https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Jak-ustawic-indywidualne-opcje-grafiki-dla-konkretnych-aplikacji

Może pan również spróbować kliknąć PPM na ikonce programu, w menu powinna być karta graficzna do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w WIN 10 nie ma takiego wybory żeby otworzyć program w innej konfiguracji sprzętowej. 

image.png.9bcdd5c2e06c49e972a6cfea428dc86b.png

W ZWCAD pracuję również na modelach 3D. W autocadzie  (w wersji trial) pracuje "mocniejsza" karta i model edytuje się bardzo dobrze, a w ZWCAD przy pracy na karcie Intel "słabszej" praca z modelem 3D do katorga, przerywa, laguje się podczas obracania,  powiększania/oddalania a plik ma tylko 35 MB. Dla uczciwości przy małych i prostych modelach jest ok, problem zaczyna się przy większych plikach gdzie potrzebna jest mocniejsza karta, która na złość się nie uaktywnia tak jak przy autocad ;-( 

image.thumb.png.238176f0fedba4d8d3d4a82bef8ef949.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ZWCAD nie potrafi jeszcze wykorzystać sprzętowego wspomagania kart graficznych takich jak wygładzania linii czy buforowanie ekranu.

Wszystko jest generowane przez procesor. Tak więc zmiana w tym celu karty graficznej nie spowoduje zbytniej poprawy.

Czy mógłby Pan podesłać w wiadomości prywatnej podobny model? Spróbujemy nieco poszperać czy można jakoś poprawić wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie