Znaki pionowe - słupki


radmis

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum,

Od niedawna jestem użytkownikiem ZWTraffic_2019 i zauważyłem małą niezgodność przy wstawianiu znaków pionowych. Jeśli wstawiamy znak pionowy na pojedynczym słupku na danej warstwie, a następnie zmienimy warstwę np. z innym kolorem to zarówno słupek jak i linia odniesienia zmienia się zgodnie z nową warstwą. Jeśli jednak wstawimy znak z podwójnymi słupkami i zmienimy warstwę to linia odniesienia przyjmuje cechy nowej warstwy jednak podwójny słupek pozostaje na starej warstwie i w dotychczasowym kolorze.

Czy może ktoś to sprawdzić?

W ustawieniach ZWTraffic zauważyłem, że można ustawić warstwy: projektowany, istniejący itp, brakuje mi jednak możliwości zdefiniowania oddzielnej warstwy np. "projektowany" dla znaków pionowych i oddzielnej dla "projektowany" w oznakowaniu poziomym, podobnie też dla warstwy "istniejący".

Pozdrawiam

Radek

 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, radmis napisał:

podwójny słupek pozostaje na starej warstwie i w dotychczasowym kolorze.

Sprawdziłem i wyszło mi, że choć słupek pozostaje w dotychczasowym kolorze, to jest na nowej warstwie. Można tego nie zauważyć bo nie zmieni koloru. Proszę sprawdzić we właściwościach zmienionego podwójnego słupka na jakiej jest warstwie.

W takim przypadku można edytować blok (polecenie _BEDIT, lub REFEDIT ) , zaznaczyć wszystko i zmienić kolor na "ByBlock". powinno pomóc, jeśli nie, proszę przesłać przykład na adres pomoc@zwcad.pl w celu bardziej szczegółowej analizy.

Przypisywanie różnych warstw dla projektowanych znaków pionowych i poziomych to jedna z nowości jaką przygotowujemy w ZWTraffic 2020.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...