ZWCAD 2019 - tabele


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zauważyłem, że ZWCAD 2019 vernum = "2018.07.26(35476)_x64" (read only) nie zapamiętuje ustawienia dotyczącego zmiany tekstu wielowierszowego w tabelach.

Stworzyłem tabelę, wstawiłem do niej tekst wielowierszowy i podczas edycji tekstu postanowiłem odrzucić zmiany jakie wprowadziłem. Nacisnąłem ESC i program pyta się czy chcę zapisać wprowadzone zmiany. Klikam NIE a wcześniej zaznaczam, żeby zawsze stosował ten schemat (Always perform my current choice).
Niestety za każdym razem edytowanie tekstu w tabeli wygląda tak samo, czyli przy próbie odrzucenia zmian klawiszem ESC program wyświetla okno z pytaniem, czy chcę zapisać wprowadzone zmiany.

W przypadku tekstu wielowierszowego poza tabelą program zapamiętuje wybranie opcji Always perform my current choice  i więcej nie wyświetla komunikatu, tylko postępuje zgodnie z przyjętym schematem (czyli zgodnie z opcją wybraną podczas zaznaczania Always perform......)

Załączam krótkie video obrazujące problem.

 

Druga sprawa dotyczy funkcji CELL BORDERS. Czy ona jest w ogóle aktywna? Jak ją aktywować lub jak z niej korzystać? Wybrałem komórkę (lub tabelę) i chciałbym zmienić np. obramowanie tabeli (lub inne funkcje), ale u mnie ta opcja na belce TABLE ciągle jest nieaktywna.

 

Jeszcze jedno pytanie do belki TABLE, która wyświetla się w trakcie edycji tabel.
Czy jest jakaś możliwość, żeby ta belka była w postaci wstążki? Tzn. jeśli wybiorę tabelę, to zamiast wyświetlenia belki aktywuje mi się wstążka z funkcjami tabel...?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa dotycząca TABEL. Otóż w stylu STANDARD i czcionce np. ARIAL nie ma możliwości wpisywania polskich znaków w tekstach tabel.
Jeśli jednak tworzę tekst wielowierszowy poza tabelą to dla tego samego stylu i czcionki mogę wpisywać polskie znaki.
Sprawdziłem inne czcionki i ten sam problem - w tabeli nie mogłem wstawić polskich znaków, a w zwykłym tekście wielowierszowym już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem zastępczym jest skopiowanie tekstu z notatnika lub skorzystanie z kodów ASCII podczas wprowadzania:

ą ALT+165
Ą ALT+164
ć ALT+134
Ć ALT+143
ę ALT+169
Ę ALT+168
ł ALT+136
Ł ALT+157
ń ALT+228
Ń ALT+227
ś ALT+152
Ś ALT+151
ó ALT+162
Ó ALT+224
ź ALT+171
Ź ALT+141
ż ALT+190
Ż ALT+189

Poszczególne znaki wprowadzamy w ten sposób, że naciskamy lewy ALT i przy wciśniętym klawiszu, wprowadzamy po kolei cyfry na klawiaturze numerycznej i zwalniamy ALT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.
Radzę sobie właśnie poprzez kopiowanie tekstów, ale sposób z korzystaniem z kodów ASCII może okazać się dużo wygodniejszy i szybszy.... Kwestia opanowania kodów...
Dobrze byłoby jednak, żeby ZWSOFT rozwiązał problem z polskimi znakami w tabelach.

Czy przeglądał Pan może uwagi z pierwszego posta?
Czy uwaga dotycząca CELL BORDERS wynika z nieumiejętnego używania przeze mnie tabel, czy jednak rzeczywiście funkcja nie do końca działa prawidłowo?
Zaznaczę, że w konkurencyjnym programie działa to inaczej i funkcja jest aktywna po wybraniu komórki/wiersza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie