Palety narzędzi


bobik_123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

vernum = "2018.07.26(35476)_x64" ZWCAD 2019

Znalazłem następujące problemy z paletą narzędzi.

1. Obiekt przeniesiony z palety narzędzi na rysunek nie zachowuje warstwy.

palety1.thumb.jpg.37a5a3d2b4a0c8bdc18d9d190b6fb24c.jpg

Wstawiany jest zawsze na warstwie "0" (zero).

2. Mam problemy z dodaniem bloku z palety do rysunku. LPM na elemencie z palety i nic. Czasem zaskoczy, czasem muszę przeciągnąć blok do rysunku. Elementy w palecie mam zapisane w pliku dwt. Powiązane chyba z tym co wcześniej zgłaszałem - tj. wstawianie kolejnego elementu z palety za pomocą ENTERa/SPACJI.

palety2.jpg.45d210d7b64bb4bd517e3eb0f42fecf9.jpg

Testowane również na czystym nowym pliku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że bloki mają zadaną swoją warstwę i po wstawieniu do rysunku powinny znaleźć się na swojej zadeklarowanej warstwie.

Niezależnie od tego jaką warstwę mamy ustawioną jako aktualną.

 

EDIT:

W 2018 było tak samo - nie zwróciłem uwagi, dopiero wychodzi jak się izoluje warstwy.

Edytowane przez bobik_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Takie zachowanie programu przeczy idei pracy na warstwach.

Nie wiem czy to zmienią. Zauważyłem bowiem, że od kilku wersji pierwszenstwo maja ustawienia grubosci linii i jej rodzaju wybrane wybrane z belki wlasciwosci przed wykonaniem komendy a nie to co jest ustawione przez menedżera warstw. Dobrze to widać przy tworzeniu wypełnień. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie