Tworzenie dokumentacji


grzegoslaw1

Recommended Posts

Witam,

W ACAD jak i w ZWCAD jest taki pasek narzędzi "Bryły", w ACAD 2 i 3 okienko tego paska służy do tworzenia z modelu dokumentacji 2D. W ZWCAD nie ogę tego znaleźć. prześlę widok ekranu graficznego ACAD w celu łatwiejszej identyfikacji problemu.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

prosiłbym jednak o dodatkowe informacje.

Przesłał Pan zrzut ekranu z AC2005.

Mam dostęp (grzecznościowy) do AC 2006/2007, jednak takich ikonek tam nie widziałem.

Proszę o informację jak nazywają się te funkcje, ewentualnie jak działają.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Pirewsza od prawej nazywa się: "ustawienie profilu" - tego ja nie używam i nawet nie bardzo wiem do czego służy,

Druga od prawej nazywa się: "ustawienie rzutu" - sluzy do tworzenia z modelu 3D rzutów płaskich w "arkuszu" do ktorego automatycznie przechodzi gdy zaznacza się widok który chcemy mieć. Do każdego rzutu program tworzy nowe warstwy. W nazwie nowo utworzonej warstwy zaiera się nazwa widoku (rzutu) lub przekroju ,ktorą się nadaje pdczas tworzenia rzutów. Warstwy nazywaja sie: "nazwa-HAT" w przekrojach linie kreskowania ktore można edytować; "nazwa-HID" niewidoczne linie przenikania warstwę należy zrobić niewidoczną; "nazwa-VIS" kontury detalu. Warstwa "VPORTS" jest obramowaniem każdego rzutu. Warstę tą zaznaczając aktywuje sie rzutnię i można dokonywć zmian, ale bezpieczniej przejśc do modelu bo można przez przypadek przeskalować widok.

Trzecia od prawej nazywa się: "ustawienie rysunku" - po rzutowaniu lub ewentualnych zmianach zaznaczając warstwę "VPORTS" regeneruje się(uaktualnia) rzuty i przekroje.

Pozdrawiam

grzegoslaw1

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.