brak polskich znaków w tabelach


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

chciałabym poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu polskich znaków w tabelach. Używam programu ZWCAD architecture 2017. W tekście wielowierszowym nie ma problemu, polskie znaki są. Edytując natomiast wiersz tabeli, przy próbie użycia polskiego znaku (alt+litera)  nic się nie pojawia. W  innych programach oraz przy edycji tekstu w zwcad poza tabelą wszystko jest tak jak być powinno

Dodam że style tekstu  mają ustawiony język na Środkową Europę. Problem pojawia się każdym stylu. Mam nadzieję, że rozwiązanie tego problemu jest prostsze niż myślę...będę wdzięczna za podpowiedź w temacie.

vernum = "2016.12.09(12354)_x64" 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie jest kłopot z wprowadzaniem polskich znaków w tabeli. Rozwiązaniem zastępczym jest skopiowanie tekstu z notatnika lub skorzystanie z kodów ASCII podczas wprowadzania:

ą ALT+165
Ą ALT+164
ć ALT+134
Ć ALT+143
ę ALT+169
Ę ALT+168
ł ALT+136
Ł ALT+157
ń ALT+228
Ń ALT+227
ś ALT+152
Ś ALT+151
ó ALT+162
Ó ALT+224
ź ALT+171
Ź ALT+141
ż ALT+190
Ż ALT+189

Poszczególne znaki wprowadzamy w ten sposób, że naciskamy lewy ALT i przy wciśniętym klawiszu, wprowadzamy po kolei cyfry na klawiaturze numerycznej i zwalniamy ALT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, ale podane rozwiązania dla mnie problemu nie rozwiązują. Robiąc dokumentacje mam własne style tabel i polskie znaki to istotna sprawa. ..kopiowanie z notatnika wydłuża pisanie w znacznym stopniu., stosowanie powyzszego rozwiązania też. 

gdyby coś się zmieniło w temacie i znalazłby sie sposób na ten problem proszę dać znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie