ZWCAD 2018 - polecenie FIND [rozwiązany]


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ZWCAD 2018 vernum = "2017.10.09(22328)_x64_S" nieprawidłowo działająca komenda FIND. W momencie wyszukiwania konkretnego tekstu wielowierszowego (zaznaczonego/wybranego) i próbie zmiany tekstu na inny, program zmienia treść tekstu ale nie na tą, która została określona.
Załączam filmy prezentujące zachowanie się programu oraz plik z próbką tekstu do weryfikacji. Wydaje mi się, że program nie radzi sobie ze znakami funkcyjnymi, które znajdują się przed tekstem (które widać w polu/oknie właściwości). Sprawdziłem na ZWCAD+ 2015 oraz AC2015 i zmiana tekstu przebiega prawidłowo.

Dodatkowo program przemieszcza tekst

Nagywanie_2017_11_28_23_18_12_507.mp4

Nagywanie_2017_11_28_23_12_36_887.mp4

Druga sprawa dotyczy wielkości tekstu w oknach dialogowych. Czy jest jakaś możliwość powiększenia okien dialogowych a co za tym idzie, tekstów, które znajdują się w nich??? Przy monitorach WHQD oraz 4K okna dialogowe oraz teksty w nich zawarte zdecydowanie są za małe...

Rysunek1.dwg

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy to analizować, na nowo utworzonym tekście jest ok. Odnośnie rozdzielczości (4K i pewnie chodzi o WQHD) i wielkości tekstu w oknach dialogowych, to myślę, że trzeba to odnieść do wielkości fizycznej monitora. W tym wypadku trzeba do tego podejść zdroworozsądkowo, bo jeśli odnieść ww. rozdzielczość do monitora 15,6 cala, to faktycznie można by polemizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ZWCAD 2018 vernum = "2017.12.05(24685)_x64"

Problem nie został rozwiązany. Program nie podmienia tekstu prawidłowo. W nowo utworzonym tekście jest OK, ale to nie zmienia faktu, że są pewne rodzaje tekstów, z którymi program nie radzi sobie. Dla mnie jest to duży problem, bo często muszę zmieniać teksty w plikach otrzymanych z biur zewnętrznych, z którymi współpracuję. Na to jak zostały utworzone nie mam wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • pawmal zmienił(a) tytuł na ZWCAD 2018 - polecenie FIND [rozwiązany]
  • pawmal zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.