hatch ar-conc i podobne


alf

Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "2017.08.22(21234)_x64" (read only)

problem z hatchem ar-conc i podobnymi w 2018. Występował w poprzednich wersjach zwcada i wydaje mi się że w którymś update-cie 2017 był naprawiony. Polega on na tym że zahatchowany obiekt w rysunku  "z przeszłością" (starym, pochodzącym z archiwalnych wersji zwcada lub autocada)  wygląda tak jaby się rozsypały w drobny mak trójkąty. Dodatkowo, inaczej wygląda skalownie tego hatcha. W rys nowym, który powstał poprzez wkopiowanie do nowego czystego "drawing1.dwg" skalowanie jest inne i hatch zachowuje, wydaje mi się,  prawidłowo. W starym jak akolwiek zmiana kąta lub skali, powoduje rozsypanie się hatcha. 

ciekawe zjawisko wystpuje przy przekopiowaniu (ctr+c -> ctr+v) tych hatchów do nowego pliku - znowu zmienia sie skala hatcha.. Nie pojmuję o co w tym chodzi..

rys1 - nowy rys ze wstawionym nowym hatchem o tych samych param co rys 2

image.thumb.png.ec0e815d87b938fa59b2011178e22939.png

rys2 - rysunek "stary". Rozsypany hatch, ..

image.thumb.png.ffe8218e56ab015424a47b92334577bd.png

w dwg do starego pliku (rys 2) wkopiowałam hatch z rys 1

Rys_hatch.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, podany link pokazuje jak tymczasowo sobie poradzić z tym problemem. Ja używam komendy MATCHPROP, ale to nie załatwia sprawy, że jest to błąd programowy.

Był zresztą przeze mnie zgłaszany przy okazji hatcha właśnie gravel i im podobnych (z grup predefined i custom)

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie