Linia komend, izolacja warstw i inne [Zamknięty]


mac0503

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u Was również tak jest. Przy izolacji warstw domyślnie, po uruchomieniu programu, komenda działa w sposób taki, że izolując warstwę pozostałe są przyciemnione. Ale można w ustawieniach dać off (używam wersji ang.) i izolując warstwę pozostałe pozostają zgaszone. Niestety po ponownym uruchomieniu program nie trzyma ustawień i trzeba ponownie ustawić off. Podobną sytuację mam z linią komend, ustawiwszy na 2 linie, po ponownym otwarciu w linii komend ustawiają się 4 wiersze. Już wcześniej zgłaszałem problem z bardzo długą pracą programu lub praktycznie zawieszaniem się programu przy tworzeniu bądź edycją bloku złożonego z wielu elementów. W załączonym pliku przy edycji bloku i skopiowaniu elementów dachówek program praktycznie się zawiesza, a zwcad +2014, mimo, że ma być słabszym programem, wykonuję tę komendę (na jednym komputerze mam zainstalowane oba programy). Temat zgłaszałem kilka miesięcy temu i nic? I niestety dalej pozostał problem z prawym przyciskiem myszy, który przy włączonej funkcji pokazywania za pomącą prawego przycisku rozwijalnego menu działa z opóźnieniem dla funkcji enter pod wspomniany przyciskiem. Sądzę, że jest wielu użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do używać PPM jako enter zamiast spacji lub entera na klawiaturze. Jak napisałem to działa, ale wolniej lub nie zawsze "zaklika" temat ten opisywali również inni użytkownicy, ale nic się nie zmieniło w tej sprawie, a jest to bardzo utrudniające w pracy!!!

20170413_blok.dwg

 

EDIT: zwcad 2017 sp3.2 2017.06.07 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Linia komend, izolacja warstw i inne

W sprawie edycji Pana bloku proszę o sprawdzenie w miejscu, gdzie pan wysyłał informację, ja w naszym systemie nie widzę takiego zgłoszenia.

Zarówno ilość wierszy w linii poleceń, jak i sposób zaciemnienia (wyłączenia) izolowanych warstw jest zapisywana w rejestrze.

Jeśli więc program tego nie zapamiętuje to:

  • ma Pan zbyt małe uprawnienia aby program zapisał coś w rejestrze, lub
  • program antywirusowy blokuje taki zapis.

Poniżej film jak to działa:

pasek_polecen.gif

 

8 godzin temu, mac0503 napisał:

I niestety dalej pozostał problem z prawym przyciskiem myszy, który przy włączonej funkcji pokazywania za pomącą prawego przycisku rozwijalnego menu działa z opóźnieniem dla funkcji enter pod wspomniany przyciskiem

Nie za bardzo rozumiem, menu pojawia się natychmiast po kliknięciu i to zarówno jeśli chodzi o podręczne jak i lokalizację.

prawe_menu.gif

 

Wielokrotnie prosiłem aby nie tworzyć tematów zbiorczych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Linia komend, izolacja warstw i inne [Zamknięty]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.