Problem ze wspórzedną "z"


KBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na jednym z rysunków (chyba tylko jedynym) powstałym w AutoCad'zie u mojego zleceniodawcy mam problem ze współrzędną z. Nowo wstawiane obiekty czasem mają współrzędne różne od 0, chociaż ja operuje na płaszczyźnie. Funkcja _ZVALTO0 ustawia współrzędna z na 31,70 co można zrobić żeby wszystko było na 0? Nie działają funkcje np.: fit i chamfer ponieważ nie zgadzają się wsp. Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na jednym z rysunków (chyba tylko jedynym) powstałym w AutoCad'zie u mojego zleceniodawcy mam problem ze współrzędną z. Nowo wstawiane obiekty czasem mają współrzędne różne od 0, chociaż ja operuje na płaszczyźnie. Funkcja _ZVALTO0 ustawia współrzędna z na 31,70 co można zrobić żeby wszystko było na 0? Nie działają funkcje np.: fit i chamfer ponieważ nie zgadzają się wsp. Z.

U mnie też to się zdarza. Radzę sobie tym, że zaznaczam wszystko i wybieram opcję z menu -->Narzędzia dodatkowe"--> Narzędzia--->Ustaw współrzędną Z=0

Zapewne są inne rozwiązania, ale "nie doczytałem" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ok. ale gdzie się ustala ten parametr bo u mnie jest ustawiony na 31,7

odświeżam problem z rzędnymi "zetowymi"..

gdzie ustawia się parametr modelu który opowiada rzędnej "z". Tzn. Płaszczyzna modelu domyślnie ustawia się na rzędnej zerowej, co widać w dolnym lewym narożniku np:

załącznik z0.00.JPG. Tak że rysując kreskę od ptu A do punktu B bez snapowania do czegokolwiej, kreska będzie na rzędnej Z=0

na niektórych mam problem, tzn model ląduje nie na "0" tylko na innej rzędnej z, np jak tu:

załącznik z19.44.JPG. I tu rysując analogiczną kreskę, będziemy ją mięli na rzędnej takiej jak płaszczyzna modelu, w ty mwypadku 19.44

Czy jest gdzieś możliwość zdefiniowania parametru "z" modelu, tzn jak przestawić niezerową rzędna modelu na zerową... ktoś wie?

post-44-1348487299,8987_thumb.jpg

post-44-1348487299,9242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.