Tolerowanie wymiaru.


batafix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przy tolerowaniu wymiaru (jesli wybierze sie odchylki) przy wpisaniu odchylki dolnej 0, program wstawia przed zerem automatycznie znak "+".

Np. jesli mam wymiar 5,5 mm i odchylka górna jest +0.01, a dolna 0, to program wpisuje obie na "+". Nie bardzo to sie mi podoba. Lepiej aby w odchylce dolnej bylo samo 0 (zero), bez zadnych znakow. Da rade cos z tym zrobic?

Pozdr. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na razie nie znam sposobu, aby to zmienić, można jednak wpisać tekst ręcznie.

Poniżej zamieszczam film.

Składnia przykładowego tekstu jest następująca:

\A1;\S+0.2^ 0.0;

gdzie:

\A1; powoduje pionowe wyśrodkowanie tolerancji względem tekstu wymiarowego

wartość wymiaru

\S+0.2 górna odchyłka

^ 0.0; dolna odchyłka

Pozdrawiam

tolerancja_zwcad.avi

post-2-1348487274,7048_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra! :)

Bardzo dziękuję, To, że ręcznie , to mi wcale nie przeszkadza :) !

A czy jest możliwość, aby zmienić rozmiar tych odchyłek (rozmiar tekstu)? W oknie "Właściwości" wymiaru nie można tego zrobić, bo jeśli tam ustawi się tak, aby wymiar był tolerowany (miał dwie odchyłki, dolną i górną), to wtedy oprócz tekstu (wymiaru z odchyłkami) wpisanego przeze mnie ręcznie, dodatkowo pojawiają się odchyłki automatycznie dodatkowe. Wtedy jest wymiar, jedna para odchyłek i druga para odchyłek wygenerowana automatycznie. Wniosek z tego taki, że trzeba wpisać ręcznie tekst, a w oknie "Właściwości" wymiaru ustawić tak, aby wymiar nie był tolerowany (jest to chyba wartość "Nic" w jakiejś liście rozwijanej). Wtedy są tylko jedne odchyłki.

Tylko czy jest możliwość ustawienia wymiaru tych odchyłek wpisanych ręcznie? Może podczas wpisywania tekstu jest jakieś polecenie formatujące, zmieniające wymiar?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do zmiany wielkości tekstu służy polecenie

{\H.5;tekst}

gdzie:

{ } - określają zakres tekstu do skalowania

\H - polecenie pozwalające na określenie wysokości tekstu

.5; - wysokość tekstu.

tekst - tekst

Czyli cała treść tekstu miałaby postać:

\A1;{\H1.5;\S+0.2^ 0;}

Ewentualnie można nie określać bezwzględnej wysokości tekstu tylko współczynnik skali względem aktualnego tekstu, wpisując znak x:

\H.5x

Czyli cała treść tekstu miałaby postać (wysokość tekstu tolerancji będzie miała wielkość 0.5 tekstu wymiarowego):

\A1;{\H.5x;\S+0.2^ 0;}

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.