PDF creator gubi podklad rastrowy Pomocy


misza

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam

Pojawił się problem z drukowaniem na ploterze HP Desgnjet 500 Plus. w zakładce papier nie ma standardowych formatek, do czego da się przyzwyczaić i tworzyć samemu. Problemem jest samo drukowanie, a w zasadzie jego brak, ploter gubi rysunki, co ciekawe na konkurencyjnym oprogramowaniu taki problem się nie pojawia. Może są jakieś ustawienia w ZwCadzie które powodują zwiększenie objętości rysunku przez co ploter sobie nie radzi. Może ktoś z Was miał podobne problemy proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Z tego co udało mi się odszukać o tym ploterze, przestawienie jednej opcji w sterowniku urządzenia może pomóc. Jak na rysunku poniżej.

Można również przestawić jakość wydruku na mniejszą.

Niektórym osobą pomogło przestawienie procesora wydruku z RAW na EMF w ustawieniach sterownika drukarki.

post-2-1348487277,013_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U mnie na HPku (wprawdzie 110) wszystko jest OK. Kumpel ma 500 i również ok.

Ale kiedyś w starej firmie w której obaj pracowaliśmy był HP DJ 500 i mieliśmy jaja z drukowaniem rastrów. Komunikat brzmiał, że brak pamięci wirtualnej, czy jakoś tak. Dokładanie pamięci nic nie pomagało (sprzętowej). 2 miesiące serwis hp myślał jak rozwiązać problem. W Polsce, w Holandii i potem w Stanch.

Na koniec powiedzieli jak wejść do okienka ukrytych ustawień w sterownikach i którego opisanego numerem ptaszka odhaczyć. Sprawa się poprawiła (później ten ptaszek pojawił się w okienku widocznym dla wszystkich), ale główną przyczyną był...... Windows Me. Zamiana na jakąś wersję NT załatwiła problem.

Wracając do ZwCADa. Mamy podobny problem na 1 stanowisku ZWcada na parę stanowisk które posiadamy. Z jednego kompa wydruki niekiedy się urywają. Z pozostałych idzie bezbłednie. Ta sama sieć, ten sam ploter, te same systemy operacyjne, zbliżone konfiguracje sprzętowe, ten sam administrator... Chyba problem jest z wpływem jakiś aplikacji trzecich....

=2P=

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.