Błąd wyświetlania elementów na warstwie zamkniętej.


2P

Recommended Posts

vernum = "2017.01.23(13656)_x64"

W v2017 jest błąd wyświetlania elementów rysunku znajdujących się na zablokowanej warstwie (kłódka).

Elementy znajdujące się na warstwie zamkniętej powinny wyświetlać się jako ciemniejsze (lub jaśniejsze jeśli pracujemy na białym tle). I tak się dzieje z jednym wyjątkiem. Jeśli mamy blok, a w nim elementy zdefiniowane na innych warstwach niż 0, to na te elementy nie działa LAYLOCKFADECTL i  mimo, że blok mamy wstawiony na warstwę zamkniętą (właściwości dla bloku ByLayer) to elementy tego bloku nie są "wygaszone".

To błąd. Proszę o zgłoszenie poprawki, żeby działało to tak jak w poprzednich wersjach ZW :) Zdaję sobie sprawę, że dla większości nie ma to znaczenia i pewnie ktoś napisze, że w bloku wszystkie elementy powinny być definiowane na warstwie "0", ale ja mam odmienne zdanie na ten temat i w olbrzymim stopniu wykorzystuję korzyści jakie daje możliwość definiowania elementów w jednym bloku na różnych warstwach.  

 

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ nie do końca jestem pewien, czy mnie Państwo zrozumieliście, to wrzucam screen z 2017 i 2015.

Na rysunku te 5 kresek to blok. W definicji bloku mamy tak, że 3 kreski umieszczone są na warstwie 0, a dwie na warstwie Layer1 Wszystkie narysowane są jako czarne!.
Blok umieszczony jest na warstwie 0. Warstwa 0 zostaje zablokowana - kłódką. Ponieważ blok znajduje sie na 0, to powinien on CAŁY! się wyszarzeć (jak w v2015), a nie tylko te elementy które leżą na warstwie 0. W v2017 te dwie czarne kreski leżą w bloku na warstwie Layer1..... i nie zostały wyszarzone.qwqw.thumb.jpg.3f5566df07449cae8dcd4ae9eb84b4cb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...