Definiowanie arkuszy pod kątem do modelu [rozwiązany]


marek78

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonuję rysunek liniowy. Mam narysowany model i teraz definiuję arkusze dzieląc długi model na odcinki.

Arkusze zdefiniowałem jako prostokąty. Każdy z nich jednak kreśli mi się pod tym samym kątem w stosunku do modelu. Wobec figury modelu, która ma kilka załamań, aż się prosi, aby kilka zdefiniowanych arkuszy było pod kątem (w praktyce, aby prostokątny arkusz mógł obrócić modelem wewnątrz. Czy to jest możliwe ? Jest jakiś prosty sposób na ten problem ?

W AutoCADzie widziałem, że na przestrzeni modelu zaznacza się warstwa z przestrzenią każdego z arkuszy. I każdy z arkuszy można dowolnie kształtować (obracać). To rzeczywiście byłoby pomocne narzędzie.

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Próbowałem definiować arkusza za pomocą dowolnej figury lub obiektu, ale to nic nie daje, gdyż arkusz nadal zwraca zawsze takie samo położenie modelu.

Krótko mówiąc - jak utworzyć arkusz nr 2.

r.jpg

Edytowane przez marek78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wchodzimy w arkuszu w rzutnie

- wpisujemy "_UCS" "3"

- klikamy tak aby utworzyć nowy układ współrzędnych

- wpisujemy "_plan" "_c"

- zoomujemy, przesuwamy i wychodzimy z rzutni

 

p.s. zrobiłbym filmik ale nie wiem jak :-)

Edytowane przez gruzin
błędy ortograficzne i literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej film z dwoma sposobami. Oprócz sposobu @gruzin dodałem także obrót za pomocą _DVIEW. Sposób z DVIEW jest o tyle fajny, że widzimy jak ułoży się profil.

Ale oba sposoby są dobre.

Mała uwaga do DVIEW - po wyborze obiektów proszę nacisnąć klawisz ENTER, bo z myszki nie chciało mi złapać (ale może tylko u mnie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Definiowanie arkuszy pod kątem do modelu
  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Definiowanie arkuszy pod kątem do modelu [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.