Problem z plikami ctb


Zenon Wiertara

Rekomendowane odpowiedzi

Po nowej instalacji zwcad arch 2014 mam problem ze stylami wydruku ctb. Przerzuciłem moje pliki ctb do katalogu Printstyle ale po uruchomieniu programu w tabeli stylów wydruku nie widać wszystkich plików, nie da się też nic w nich edytować bo wyskakuje error. Przy próbie stworzenia nowego stylu, po wpisaniu nazwy pliku wyskakuje okienko „odmowa dostępu”

vernum 2014.06.26 - Windows 10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy style wydruku zostały skopiowane do odpowiedniego katalogu? Poniżej umieszczam prawidłową ścieżkę dla ZWCAD Architecture 2014 dla stylów wydruku:

%appdata%\ZWSOFT\ZWCADA\2014\pl-PL\Printstyle

Powyższą ścieżkę można wkleić w pasku adresu dowolnego folderu. W innym przypadku, proszę spróbować uruchomić program jako administrator przez prawy przycisk myszy i sprawdzić.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przegraniu plików ctb do podanego katalogu już żaden z tych plików nie wyświetla się w tabeli stylów (oprócz plików standardowych). Uruchomienie programu jako administrator umożliwia chociaż zmianę ustawień w tych standardowych plikach, ale to nie rozwiązuje całego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek ustawiony jest na wyświetlanie plików ctb. Próbowałem przy użyciu komendy convertpstyles przełączyć na stb ale jakoś też nie idzie. Na nowym rysunku też nic się nie zmienia pod tym względem. Tak program był pobierany ze strony www.licencja.zwcad.pl 

plan zagospodarowania.ctb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ponownie program, tym razme bezpośrednio w C:\ , importowałem ustawienia programu. Nie było żadnych plików w tabeli stylów pomimo że pliki ctb znajdowały się w katalogu %appdata%\ZWSOFT\ZWCADA\2014\pl-PL\Printstyle.  Stworzyłem nowy ctb i wyszukałem jego lokalizacje. Znajdował się w katalogu  C:\Users\Mój komputer\AppData\Roaming\ZWSOFT\ZWCADA\2014\pl-PL\printstyle . Przegrałem te moje pliki do tego katalogu i wszystko działa.

 

Nie wiem o co chodzi bo ścieżki są niby takie same a jednak inne?

P.S. Nie idzie zmienić jakoś tego żebym nie musiał uruchamiać programu jako administrator?

Edytowane przez Zenon Wiertara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.