Okręgi, LUW, szyk biegunowy, eTransmit, utnij


Jarek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poniżej kilka problemów z ZWCadem (2016.12.09(12354)_Win32:

1. Brak możliwości zaznaczenia punktów przecięcia się obiektów (linie, polilinie) z okręgami - z tego powodu nie działa też chyba komenda trim przy okręgach (np. przy narysowaniu okręgu i przecinającej go linii, nie da się tej linii uciąć wewnątrz/na zewnątrz okręgu). Problem z tego co zauważyłem występuje głównie przy pracy na rysunkach tworzonych w poprzedniej wersji ZW lub na rysunkach, z których było kopiowane coś ze starych rysunków (ale nie zawsze).

2. Problem z lokalnymi układami współrzędnych (LUW). Zakładając nowy LUW, np. komenda Zapytania-Odległość podaje wartości "Przyrost X" oraz "Przyrost Y" po osiach globalnego układu współrzędnych, zamiast wg założonego układu lokalnego. Śledzenie kwadrantów (ogólnie wszystkich punktów) jest zawsze po układzie globalnym (tzn. przy zmianie LUWu nie da się wybrać skrajnego górnego/dolnego/prawego/lewego punktu względem nowego układu wsp). Inny problem występuje też przy kopiowaniu obiektów z punktem bazowym pomiędzy rysunkami. Jeśli w obu rysunkach jest ustawiony globalny układ współrzędnych to nie ma problemu - Ctrl+Shift+C -> zaznaczenie punktu bazowego -> przejście do nowego rysunku -> Ctrl+Shift+V -> kliknięcie punktu docelowego -> wstawienie obiektu dokładnie w miejscu kliknięcia myszki. Natomiast jeżeli w docelowym rysunku zmienimy LUW to powyższa procedura skutkuje wstawieniem obiektu w zupełnie innymi miejscu niż punkt kliknięcia myszą (tak jakby ZW nie przeliczał współrzędnych pomiędzy GUW i LUW). W poprzedniej wersji wszystko działało jak należy.

3. Przy korzystaniu z szyku biegunowego, po wybraniu opcji "Wskaż punkt środkowy" nie da się wybrać żadnego punktu (nie działa śledzenie punktów). W tym przypadku nie działa też wybranie rodzaju śledzenia punktu w menu PPM.

4. Nadal eTransmit nie działa jak powinien - w docelowym pliku zachowują się stare ścieżki dostępu do odnośników, przez co po wypakowaniu i włączeniu pliku po eTransmicie załączniki nie podpinają się.

5. Komenda trim (ucinanie) nadal potrafi wykonać cięcie w zupełnie losowym miejscu (w załączeniu zrzut ekranu - na górze linia pierwotna, na dole po kilku ucięciach).

6. Podgląd wydruku jest kompletnie nieczytelny (nie da się przybliżyć widoku na tyle, aby był czytelny). Poza tym opcja "szybki podgląd" generalnie zawiesza ZWCada (czasem się odwiesi, czasem całkowicie zblokuje komputer).

7. Nie wiem na ile problem dotyczy samego ZWCada - jednak po przypisaniu w Windowsie plików DXF do ZWCada 2017, po ich dwukrotnym kliknięciu, otwierają się one zawsze w nowym oknie zamiast być otwierane w już otwartym oknie ZW - z plikami DWG takiego problemu nie ma.

8. Skalowanie odnośników - mając ustawione w dwóch plikach wartości INSUNITS 4 i 6 - przy podpinaniu jednego do drugiego, zamiast przeskalowania x1000 (metry na milimetry) - odnośnik wstawia mi ze skalą 25,4 (?). Przy opcjach wstawiania oczywiście skala ustawiona na 1, kąt 0 i punkt wstawienia (0,0,0).

Jeśli idzie o opinie i uwagi do nowej wersji:

1. Przydałby się przycisk umożliwiający zapisanie wszystkich otwartych plików na raz.

2. Przydałoby się okienko do wyboru zapisanych (nazwanych) LUWów (jak to było w poprzednich wersjach).

Pozdrawiam

TRIM.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jarek_ napisał:

Brak możliwości zaznaczenia punktów przecięcia się obiektów (linie, polilinie) z okręgami - z tego powodu nie działa też chyba komenda trim przy okręgach (np. przy narysowaniu okręgu i przecinającej go linii, nie da się tej linii uciąć wewnątrz/na zewnątrz okręgu). Problem z tego co zauważyłem występuje głównie przy pracy na rysunkach tworzonych w poprzedniej wersji ZW lub na rysunkach, z których było kopiowane coś ze starych rysunków (ale nie zawsze).

Ponieważ ten problem występuje sporadycznie w pewnych sytuacjach czy mógłbym prosić o kilka przykładów takich rysunków?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik wysłałem w PW.

Przy okazji wczoraj wyszedł kolejny problem:

Zazwyczaj w tabelkach rysunkowych ustawiamy, aby na wydruku była automatycznie umieszczana nazwa pliku. Do tej pory wszystko było OK. Natomiast w nowej wersji, prawdopodobnie po wykonaniu przez program automatycznego zapisu, domyślna nazwa pliku na wydruku zostaje zmieniona na tymczasową. Innymi słowy, jak otworzę rysunek i zacznę go drukować to wszystko jest OK. Jednak po jakimś czasie, na wydrukach zamiast "nazwa_pliku.dwg" dostaję coś w stylu "nazwa_pliku_zws68602.zs$".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dmatusz3 napisał:

Natomiast nie mogę uzyskać objawów z punktu drugiego zarówno jeśli chodzi o pomiary jak i snapy

Problem pojawia się, gdy nowy LUW jest obrócony względem globalnego. W załączeniu kilka zrzutów ekranu, żeby lepiej to zobrazować.

Na pierwszym rysunku (LUW_1) narysowałem linię dł. 1 równoległą do osi X globalnego układu współrzędnych. Po zmierzeniu jej komendą _dist otrzymuję PrzyrostX=1 PrzyrostY=0, czyli wszystko jest OK.

Na drugim rysunku (LUW_2), ustawiłem nowy LUW poprzez obrót globalnego o 45 stopni. Ponownie użyłem komendy _dist i otrzymałem wartości dokładnie takie same jak w poprzednim przypadku, natomiast mierząc po osiach nowego LUW powinienem dostać PrzyrostX = PrzyrostY = 1/sqrt(2) =~ 0,70 oraz kąt w płaszczyźnie XY = 45 stopni.

Na trzecim rysunku (LUW_3) pokazałem też jak przy nowym luwie wyglądają kwadranty przy okręgu, oraz zaznaczyłem kółkami jak powinny wyglądać (tj. jak to działało w poprzedniej wersji ZW).

Obrócenie widoku (_plan -> Aktualny LUW) w żaden sposób nie pomaga w ww. przypadkach.

Pozdrawiam

LUW_1.PNG

LUW_2.PNG

LUW_3.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje odnośnie snapów i przyrostu po obrocie LUW. Wysłałem już informacje.

Dnia 9.01.2017 o 14:11, Jarek_ napisał:

 

Komenda trim (ucinanie) nadal potrafi wykonać cięcie w zupełnie losowym miejscu (w załączeniu zrzut ekranu - na górze linia pierwotna, na dole po kilku ucięciach).

Dnia 9.01.2017 o 14:11, Jarek_ napisał:

TRIM.PNG

Proszę mi powiedzieć czy cięcie było wykonane z zaznaczeniem granic, czy było wykonane do najbliższego obiektu?

Czy są to obiekty nowo narysowane, czy kopiowane ze starszych wersji plików?

Mam pewien problem z uzyskaniem takiego efektu. Czy ma Pan możliwość podesłania takiego pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2017 o 12:29, dmatusz3 napisał:

Proszę mi powiedzieć czy cięcie było wykonane z zaznaczeniem granic, czy było wykonane do najbliższego obiektu?

Czy są to obiekty nowo narysowane, czy kopiowane ze starszych wersji plików?

Mam pewien problem z uzyskaniem takiego efektu. Czy ma Pan możliwość podesłania takiego pliku?

Z zaznaczeniem i bez zaznaczania granic - w obu przypadkach występują błędy.

Błąd pochodzi z pliku, który wysyłałem wcześniej na priv. Faktycznie nie udało mi się póki co powielić tego błędu w innych plikach (nowych/starych).

Dla pewności jeszcze raz przetestowałem działanie - efekt w załączonym pliku (cztery jednakowe linie, użycie komendy trim i klikanie na linie po kolei w każdym polu zgodnie z numeracją, dwie górne linie bez zaznaczania granic, trzecia linia z zaznaczeniem granic, dolna linia porównawcza).

Pozdrawiam

TRIM2.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, udało mi się uchwycić ten problem we wskazanym pliku. Zaraz wyślę zgłoszenie.

Mam kilka pytań odnośnie punktu 6 - podglądu wydruku:

  • Jaka drukarka jest wybrana (np. PDF, drukarka lokalna, czy sieciowa) i czy jest ona dostępna w trakcie tworzenia podglądu?
  • Czy zawieszanie podglądu występuje na każdym pliku, czy określonym?
  • Jeśli chodzi o nieczytelność podglądu to czy ma Pan na myśli brak możliwości większego powiększenia widoku rysunku (przybliżenie jest dostępne tylko do pewnej granicy)?
  • Czy problemy występują przy konkretnych wielkościach papieru (np. od A1)?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze obojętnie jakiej drukarki możliwości podglądu za bardzo ograniczone. Uniemożliwia to wstępnej weryfikacji rysunku przed wydrukiem. Opcja taka była możliwa w wersji 2015. ( Przedstawiono to na filmie). Podgląd jest bardzo ograniczony a rysunek podczas podglądu jest nieczytelny. Problem występuje przy wszystkich rozmiarach papieru. 

Pojawił się również problem z wymiarowanie. W globalnym układzie podczas wymiarowania położenie tekstu jest nad linią wymiarową. Natomiast przy zmianie LUW-u i próbie wymiarowania w lokalnym LUW-ie przy tym samym stylu wymiarowania tekst umiejscawiany jest w środku linii wymiarowej. ( Plik .dwg w załączniku ) 

 

Załącznik_1.avi

Wymiarowania.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Przekażę informacje aby można było powiększyć podgląd wydruku.

Faktycznie w takim położeniu UCS występuje różnica pomiędzy stylem wymiarowania a wstawionym wymiarem.

Opiszę zaraz problem i wyślę. Jedynym rozwiązaniem jest użycie uzgadniania właściwości _matchprop

Przekaże również sugestie o zapisie wszystkich plików za pomocą jednej ikony oraz zapisu położeń wybranych UCS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie