Problem z pracą z rastrami oraz ADDCENTER [rozwiązany]


SZiSZ

Recommended Posts

Witam

1. Pierwszy problem dotyczy wstawiania rastrów i ustawień ich skali. Pracowałem wcześniej na AutoCadzie i przykładowo po wykonaniu skanu rzutu budyku lub mapy w jakiejś skali i wstawieniu do rysunku z ustawieniem skali 1 obraz trzymał wymiary. W ZWCADZIE natomiast ten sam obraz wstawiony przy skali 1 kompletnie jej nie trzyma i wymiary są całkowicie oderwane od faktycznych.

2. Drugi problem dotyczy przycinania rastrów z wykorzystaniem obwiedni obróconej. O ile na modelu wszystko wygląda ok to przy wydruku zarówno do PDF jak i na zwykłej drukarce drukowany jest obszar jak przy zwykłej obwiedni. W załączniku pliki obrazujące problem.

3. Chciałem się zorientować czy w ZWCADZIE 2017 istnieje funkcja ADDCENTER (chyba tak się nazywa) i jak ją uruchomić. W każdym razie w Autocadzie i wydaje mi się że także w ZWCAD CLASSIC uruchamiało się ją kombinacją ctrl+2 i pozwalała na kopiowanie np. odniesień, układów, stylów itp. pomiędzy rysunkami.

 

Widok modelu.jpg

Widok wydruku.jpg

Edited by SZiSZ
Link to comment
Share on other sites

Proszę o podanie vernum.

  1. Sprawdziłem na kilku plikach ustawiając w programie graficznym rozmiar i został on wstawiony prawidłowo. Jeśli ma Pan rastry, które się nie wstawiają prawidłowo to proszę o przesłanie.
  2. Faktycznie problem występuje. Jako rozwiązanie tymczasowe proszę użyć zasłony - polecenie _wipeout. Poniżej zamieszczam wydruk po wykonaniu tego polecenia (umieszczenia zasłony na rastrze).
    wipeout.png
  3. Polecenie ADDCENTER nie jest jeszcze obsługiwane.

 

 

Link to comment
Share on other sites

vernum = "2016.09.30(10203)_x64" (tylko do odczytu)

W załączniku plik z przykładowym skanem oraz widok jak wygląda przy przedstawionych parametrach wstawiania u mnie w ZWCAD w stosunku do pliku wstawionego do AutoCada. Problem nie występuje przy konkretnych rastrach, a przy każdym więc być może problem leży jeszcze w jakichś innych ustawieniach rysunkowych.

Widok.jpg

Skan.jpg

Link to comment
Share on other sites

Automatyczna aktualizacja z poziomu programu nie powiodła się (nie wykrył nowej wersji). Przeinstalowałem program i narazie problem wygląda na rozwiązanym, rastry trzymają skalę.

Aktualna wersja programu:

vernum = "2016.11.14(11574)_x64" (tylko do odczytu)

Skan.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • dmatusz3 changed the title to Problem z pracą z rastrami oraz ADDCENTER [rozwiązany]
  • dmatusz3 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.