3dorbit strasznie wolny [rozwiązany]


JasW

Rekomendowane odpowiedzi

vernum=11574 32bit i 64 bit  ( Win7pro  )

Przy pracy z trochę większymi projektami (  > 30tys obiektów typu line / polyline, dwg  ok 5 MB ) zauważyłem poważny problem z wydajnością komendy 3dorbit.

ZWCAD po wywołaniu komendy _3dorbit zawisa na kilka sekund. Niestety nie zawsze pojawia się koło do kręcenia widokiem.  . Jak mam szczęście to odblokowuje sie po  5..10 sekundach.

Niestety już wielokrotnie zaliczałem zwis (po braku reakcji przez 5 minut) . Jeśli to permanentna cecha nowego ZWCADA to może uniemożliwić sensowną pracę w 3D nawet na średniej wielkości projektach.

Mojemu sprzętowi raczej nic nie brakuje. 

Przełączałem także na najprostszy tryb renderownaia/kreskowania ( 2d Wireframe )  który w Autocad pomagał nawet na bardzo dużych projektach. Tutaj nic nie pomaga.

Trochę niepokoi mnie to, czy nie dotknąłem właśnie wąskiego gardła kernela nowego ZWCADA

Macie może podobne spostrzeżęnia albo wiedzę n.t. jakichś optymalizacji ustawień profilu użytkownika ?

Na moim CPU ( 8 rdzeniowy I7 ) właśnie po raz kolejny wątek z  ZWCAD  po uruchomieniu _3dorbit zwisł .

Pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem funkcje na co prawda mniejszym rysunku - ponad 15 tys obiektów i faktycznie potwierdzam problem.

Z wielu prób wynika, że problem leży w przygotowaniu danych do polecenia obrotu.

Sprzęt mam 8 letni, niemniej ten sam rysunek po wydaniu polecenia 3dorbit w zwcad+ 2015 u mnie trwa około 3-4 sekund, w 2017 około 20 sekund.

Natomiast samo obracanie po wejściu w tryb obrotu jest tak samo szybkie.

Dzięki za informacje, za chwilę wyślemy zgłoszenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączylem u siebie Performance Monitor (Windowsa) aby zdiagnozowac obszar hardware  ( Memory/CPU/GPU )

Wychodzi na problem programowy (CPU)

Przy 50 tys polilinii CPU pracowalo na 100% . Jak cierpliwie czekalem to odtykalo się po  5..10 minutach ;-((((

Trzymam kciuki za rozwiązanie.
Pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygenerowałem dane testowe z 'lekko' losową serią obiektów polyline / circle   

Załączam dwa pliki.   Można pobawić się w benchmarki  ;-)  

  30 tys. elementów    Test3dOrbit30k.dwg
  60 tys. elementów    Test3dOrbit60k.dwg

Poza testem _3dorbit proponuje także zwrócić uwagę  na lagi w komendach związanych ze schowkiem gdy mamy dużą ilość obiektów w selekcjach  ( > 10k elementów ) : 

  _pastebase (CTRL_SHIFT+C ) ,   muli  w ZwCAD, w Autocad błysk
  _pastecopy ( CTRL+C)                 muli w ZwCAD, w Autocad błysk  
  _pasetclip ( CTRL_V )                  muli w ZwCAD i Autocad                (tu opóźnienie rozumiem. Nastepuje w końcu insert wielu tysięcy obiektów )

J.

Edytowane przez JasW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na 3dorbit strasznie wolny [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.