Nieprawidłowe wyświetlanie ikon na wstążkach


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z wyświetlaniem ikon w ZWCAD 2015+

Pracuję pod WIN10  i w natywnej rozdzielczoąsci matrycy 1920x1080 na DELU inspironie 17R

Nie miałem problemów z wersjami 2012, 2014 i classic pod wind 10 - ikony wyświetlały się prawidłowo

W innych programach ikony wyświetlają się prawidlowo, obraz jest ostry wyraźny tylko ikony od ZWCADa są

schodkowane, rozmazane, nieczytelne czasem.

Szkoda że ZWCAD poddał się owczemu pędowi uporszczeń i zrezygnował z poprzednich ładnych ikon

na rzacz nowych prostych płaskich.

 

Kilka razy przeinstalowywałem różne wersje ZWCADa i nic to nie zmieniło.

Miałem 2015+ SP1 teraz mam 2015+ SP3 - nadal ikony są źle wyświetlane tak jakby były przeskalowywane

Co ciekawe jak włączę klasyczne paski z narzędziami to ikony są dobre a jak włączam wstążki to ikony są 

nieprawidłowe.

 

Może ktoś wie co można z tym zrobić? Będę wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

 

Marcin

 

 post-1566-0-60244500-1449056036_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sprawdzić, jak ustawione jest skalowanie DPI w Windows 10.

Jeśli jest wartość inna niż 100% to proszę ją przestawić na 100%.

 

Tutaj jest opis, jak pozbyć się rozmytych tekstów i ikon w Win 10.

 

Ja sprawdzę jeszcze na swoim komputerze, w jaki sposób zachowują się ikony na Win 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie problem tkwił w skalowaniu okien.

 

Już dawno zapomniałem że to kiedyś zrobiłem

Windows 10 zainstalował się na 8.1 zapamiętując wszelkie ustawienia w tym właśnie skalowanie

 

Teraz obraz mam ostry jak żyletka we wszystkich programach tylko że niestety musiałem wszystko pomniejszyć ze 125% do 100%

i mam torchę maławe. 

 

W windowsie 8.1 skalowanie miałem ustawione na 125 i działo dobrze ikony i czcionki dobrze wyglądały.

Po zainstalowaniu Win 10 w niektórych programach faktycznie zrobiły się czcionki bardziej grubawe i rozmazane co mnie denerwowało ale teraz program już nie występuję.

 

Bardzo dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie