Wiświetlanie okna historii poleceń


KBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem. Pracuję na dwóch monitorach, na drugim wyświetlam np. historie poleceń. Po jakimś problemie z wyświetlaniem w systemie vista, układ monitorów czasem się resetuje.

W tedy okno historii gubi się, po przywróceniu układu monitorów, okno się znajduje. Jednak tym razem nie mogę go znaleźć mimo, że objechałem monitorami dookoła. Jeżeli okno historii zmaksymalizuję do widzę je na całym monitorze, jednak po zmniejszeniu znika i nie mogę w żaden sposób go znaleźć. Czy ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę spróbować nacisnąć lewy_ALT + Tab.

Okno poleceń powinno się pojawić wśród innych procesów. Wybranie go spowoduje przeniesienie na pierwszy plan. Niektóre okna potrafią się zmniejszyć do rozmiaru przycisku.

Być może innym rozwiązaniem jest włączenie na stałe okna poleceń, aby było zawsze na pierwszym planie. Można to zrobić za pomocą darmowego programu FileBox eXtender - http://www.hyperionics.com/ klikając po zainstalowaniu na spinacz w oknie dialogowym.

Niestety powyższy program miał "kolizję" z programem Skype na Vista 64bit.

Na XP jest OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie pomaga. Historia jest dostępna tylko w wersji zmaksymalizowanej albo wcale. Być może okno ucieka poza obszar wyświetlania lub zmniejszyło się do zminimalizowanego. Może jest sposób żeby ręcznie (z klawiatury) ustawić jego wielkość lub pozycję.

Kiedyś już mi się coś takiego przytrafiło, ale to było na początku używania programu więc go przeinstalowałem i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże, ale na moim oknie działa.

Schowałem sobie okno przeglądarki tak, że widać tylko kilka pikseli w obszarze roboczym.

Na pasku zadań systemu operacyjnego znajdują się przyciski odpowiadające za dany program.

Należy odszukać przycisk odpowiadający za okno poleceń ZWCAD i nacisnąć na nie prawym klawiszem.

Pojawi się menu, proszę wybrać z niego opcję "Przenieś"

Teraz nie ruszając myszką proszę nacisnąć lewy klawisz myszki i przesuwać wskaźnikiem myszki. Być może się uda. :?:

Pomysł opiera się na założeniu, że po wybraniu opcji "Przenieś" wskaźnik myszki przesuwa się automatycznie nad okno, które chcemy przenieść. Ważne jest, aby nie przesunąć myszki przed naciśnięciem lewego klawisza myszki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. udało się!

Ale zrobiłem w trochę inny sposób bo myszką mimo, że jej nie poruszałem to nie łapało, widać okno było tak małe, że nawet minimalne drgnięcie wyrzucało z trybu edycji okna. Zrobiłem tak: zamiast naciskać lewy przycisk myszy, nacisnąłem shift i kursorami starałem się coś zrobić i w końcu się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.