Problem z użyciem wersji architecure po uruchomietniu gołego zwcad'a


perlon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam oto taką sytuację. Zainstalowałem wersję architekture skonfigurowałem ustawiłem co potrzeba. Program się uruchamia z zielonej ikonki (skrót do pliku "C:\Program Files (x86)\ZWCAD Architecture 2015 Enu\ArchZw14\ArchZw15.exe") na pulpicie odpala zielonego splasza i wszystko gra. Wstawiam na pulpit skrót do "gołej" wersji ZwCAD'a  (skrót do pliku "C:\Program Files (x86)\ZWCAD Architecture 2015 Enu\ZWCAD.exe"). Niebieska ikonka a po uruchomieniu niebieski splasz i wersja bez "nadbagażu" architecture. Odpala prawidłowo zgodnie z oczekiwaniami. Teraz uruchomienie zielonej ikonki czyli wersji architekture. Pojawia się zielony splasz po chwili gaśnie pojawia się niebieski splasz i uruchamiana jest goła wersja ZwCAD'a zamiast wersji architecture. Niestety w tym momencie nie znajduję sposobu na uruchomienie wersji architecture. Odinstalowałem całość z kasowaniem wszystkich danych usera łącznie z kasowaniem ręcznym kartotek. Ponowna instalacja i czynności jak powyżej i efekt identyczny. Czy mógłby ktoś to potwierdzić i podać środki zaradcze. Nie korzystanie z gołego ZwCAD'a odrzucam ponieważ w pewnych sytuacjach nadbagaż jest mi zbędny a producent oprogramowania podobno dopuszcza takie użycie programu. Problem tylko jest taki, że przed aktualizacją to mi działało. Obecnie przestało.

ZwCAD 2015+ architecture EN vernum = "2015.08.15(27483)" Windows 8.1 64bit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Funkcjonalność programu ZWCAD Architecture jest uwzględniona w profilu programu, który się uruchamia.
Bardzo proszę o uruchomienie ZWCAD Architecture. W oknie Opcji w zakładce Profile ustawić profil "ArchZW2015" jako aktualny.

Funkcjonalność programu powinna zostać wyświetlona.

 

 

Innym rozwiązaniem może być po prostu włączenie palety narzędzi w programie za pomocą dostępnej funkcji "Menu ekranowe" w zakładce "Narzędzia".
 

post-823-0-92559100-1441275059_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zmiana profilu działa. Dzięki. Niemniej jednak po załadowaniu ZwArch menu ekranowe jest dostępne po ponownym uruchomieniu. Generalnie zmiana profilu w stosunku do pasków narzędzi i menu jest natychmiastowa natomiast wpływ na menu ekranowe jest widoczny przy ponownym uruchomieniu programu.

Chcąc mieć dwa różne wywołania muszę zatem wywoływać je z dwoma różnymi profilami. Niestety o ile wywołanie :

"C:\Program Files (x86)\ZWCAD Architecture 2015 Enu\ZWCAD.exe" /pZwArch2015

działa prawidłowo to wywołanie domyślne pod ikoną na pulpicie z dopisanym profilem już nie:

"C:\Program Files (x86)\ZWCAD Architecture 2015 Enu\ArchZw14\ArchZw15.exe" /pZwArch2015

Program przestał działać.

 

post-234-0-31113400-1441283272_thumb.png

 

W poprzednich wersjach było to bardziej oczywiste. W menu programów był skrót do wersji architecture zielony i niebieski do "golasa". Wystarczyło ten drugi przenieść na pulpit.

 

To że program się wywala przy wskazaniu profilu zgłaszam jako błąd programu.

 

Poprawka. argument /pnazwa_profilu nie działa. Profil trzeba zmienić ręcznie Tools->Options->Profiles. Wygląda że z ikony póki co się nie da chyba że ktoś ma dobry myk.

 

Pzdr

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę spróbować zresetować ustawienia użytkownika przy zamkniętym programie przez zmianę nazwy folderu pl-PL na pl-PL_kopia. Poniższą ścieżkę wystarczy wkleić w pasku adresu dowolnego folderu.

Katalog znajduje się w ścieżce %appdata%\ZWSOFT\ZWCADA\2015

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zauważony błąd zgłosimy do producenta.

 

Postaramy się poznać przyczynę problemu.

W moim przypadku po zainstalowaniu najnowszej wersji przy włączaniu/wyłączaniu Menu ekranowego następuje to natychmiastowo, nie jest konieczne ponowne uruchomienie programu. 

Nie chodzi o włączanie/wyłączanie menu ekranowego skrótem Ctrl+F12 tylko o przełączanie profili. Jeżeli uruchamiam zwcad'a i przełączę jako aktualny profil ZwARCH2015 to menu ekranowe pojawi się po ponownym uruchomieniu  programu. Jeżeli aktualnie mam profil ZwArch2015 i przełączę na profil swój własny np. ZwCAD2015 (bez menu ekranowego) to menu ekranowe pozostaje ale przy ponownym uruchomieniu już go nie będzie. Tak jak mówię. Najlepiej jakby ZwCAD rozumiał wywołanie /pnazwa_profilu i byłoby po kłopocie.

Zamiana folderu en_US na en_US_kopia (używam wersji angielskiej) nic nie zmienia w tym temacie.

 

Dodatkowe pytanie : czym się obecnie różni wywołanie

"C:\Program Files (x86)\ZWCAD Architecture 2015 Enu\ArchZw14\ArchZw15.exe"

od wywołania

"C:\Program Files (x86)\ZWCAD Architecture 2015 Enu\ZWCAD.exe"

Oba działają wg mnie tak samo a ich działanie zależy wyłącznie od załadowanego profilu.

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Problem był w tym, że nie było spacji po przełączniku /p

Takie wywołanie wywala program :

"C:\Program Files (x86)\ZWCAD Architecture 2015 Enu\ArchZw14\ArchZw15.exe" /product ZWCADA /language "en-US" /p ArchZW2015

Takie również

"C:\Program Files (x86)\ZWCAD Architecture 2015 Enu\ArchZw14\ArchZw15.exe" /p ArchZW2015

Tak więc może ZwSOFT by się temu przyjrzał.

 

Obecnie mam tak :

Dla profilu Arch

"C:\Program Files (x86)\ZWCAD Architecture 2015 Enu\ZWCAD.exe" /product ZWCADA /language "en-US" /p ArchZW2015

Dla profilu bez arch (ZwCAD2015 to mój zmodyfikowany profil default)

"C:\Program Files (x86)\ZWCAD Architecture 2015 Enu\ZWCAD.exe" /product ZWCADA /language "en-US" /p ZwCAD2015

 

Efekt uboczny to tylko tyle że ikona z profilem architecture jest niebieska tak jak "golas". Zielona byłaby fajniejsza ale cóż, może za wiele wymagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie