Raster jpg jako "biała plama" oraz brak rastrów w etransmit


mdo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od kilku dni testuję ZWCAD+ 2014 i muszę przyznać, że najnowsza wersja oprogramowania, faktycznie radzi sobie z rastrami znakomicie lepiej, aniżeli wcześniejsze wersje ZWCad'a, od wersji 2008 włącznie, na których miałem okazję pracować.

 

Wyjątek stanowi jednak plik, który załączam, w którym raster jpg podczytuje się jako "biała plama"

Szczerze mówiąc, nie wiem czym jest to spowodowane, gdyż nawet zmiana formatu rastra nie poprawiła sytuacji :(

Na domiar, w starszych wersjach programu, podkład podczytuje się poprawnie.

 

W związku z powyższym, proszę o informację, czy można temu jakoś zaradzić, bo szczerze mówiąc, powrót do mozolnej pracy z rastrem na wersji 2012, nie za bardzo mi się uśmiecha.

 

A propos,

zauważyłem także, że jeżeli raster występuje w pliku podczytywanym jako xref, to funkcja "etransmit" nie dodaje go automatycznie do pliku archiwum. Szkoda, bo skoro potrafi "zaciągnąć" czcionki, style linii, itp, wydaje się oczywiste, że rastry także powinny być pakowane w paczkę.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

mdo

ZWCAD-uwagi.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo dziękuję za błyskawiczną oraz rzetelną pomoc ze strony Kolegów.

Faktycznie, przeskalowanie obrazu przez Gimp rozwiązało problem :)

 

A czy macie Panowie jakiś pomysł, na automatyczne dołączanie rastrów z xref'a podczas tworzenia paczuszki poprzez "etransmit"? 

 

 

Dziękuję i pozdrawiam,

mdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.